Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Ezt honnan tudja a Google?

Ezt honnan tudja a Google?

Figyelt kérdés

Google Mapsra kivan rakva egy hely, pl. Tesco.

És ugye ír ott róla adatokat, legalul látható, hogy népszerű időszakok.

Ezt honnan tudja a Google, hogy hányan járnak ott?


Kép: [link]



2021. febr. 25. 21:27
A kérdező szavazást indított:
Telefonokban lévő GPS alapján
Csak úgy random ír valamit
Leírom kommentben
17 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
A statisztikai adatokból, amit a tesco engedélyez, hogy közzétegyék.
2021. febr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Egyébként jó kérdés, hisz kis vacak boltoknál is látható a gugliban a látogatottsági adat. Feltételezem, a telefonnal sétafikáló felhasználókról gyűjtött adatokból ered.
2021. febr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Nálam be van kapcsolva a telefonon a helymeghatározás (GPS, mobilhálózatok, wifi) illetve a helyelőzmények, így visszanézhetem egy térképen egy adott nap merre és mikor jártam. Szerintem kevesebben vannak azok, akik tudnak erről a szolgáltatásról, ám nem szeretnék, hogy kövessék őket és kikapcsolják, mint azok, akiknek engedélyezve van, ám a létezéséről sem tudnak, így több eszközön lehet ez engedélyezve, mint amennyin ki van kapcsolva. Szerintem az okostelefonok által megosztott helyadatok alapján írja ki a Google a forgalmasabb időszakokat.
2021. febr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
55%
Ez úgy működik mint az utak zsúfoltsága. A Google figyeli a telefonok helyzetét, és az alapján statisztikákat készít. Ha több telefon van egy helyen, valószínűleg több ember is. Ezen a logikán alapul. Megijedni nem kell, mivel ezeket AI kezeli, harmadik félnek pedig nem adhatják ki az adataidat.
2021. febr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Megijedni nem kell"

pálne azért nem, mert amikor bekattintotta a júzer az "elfogadom" gombot, onnantól kezdve nem nagyon van jogorvoslatra lehetősége.


"harmadik félnek pedig nem adhatják ki az adataidat."

ja... vagy mégis... :D

2021. febr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Telefonban lévő GPS "vevő/antenna" miatt. Ha ki van kapcsolva a helymeghatározás, akkor is ment minden helyadatot, csak nem tudsz róla. Ha bekapcsolod, akkor legalább tudsz róla és hozzá is férsz. :D Ez ilyen XXI. század. Mindent tudnak rólad, de nem kell ettől megijedni. Ez ilyen...
2021. márc. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!