Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » DJI Mavic Mini felhasználók:...

DJI Mavic Mini felhasználók: ti milyen magasra/távolra meritek elreptetni a drónotokat?

Figyelt kérdés
Magasságban én kb. 30 méternél magasabbra, és kb. 20 méternél távolabbra még sosem mertem tovább engedni (félek, hogy elveszítem a jelet és nem tudom visszahozni a drónt)

2021. márc. 1. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van a facebookon egy Mavic Minis csoport, lépjbe, látsz ott majd csuda dolgokat :D

Én 2 km-re elküldtem egy olyan helyen ahol ismerem a terepet. Ha leesik biztosan megtaláljam :D A magasságot meg megpróbáltam a maxot amit enged, ez 500 méter. Ezt is gond nélkül bírta. Kemény kis dög ez!


Az RTH beállításokat tanulmányozd át és próbálgasd, hogy mi történik jelvesztés esetén, így tapasztalod meg a gép határait. Nagyon sok próbálkozás, gyakorlás kell ahhoz, hogy bátran, biztonságosan tudjon az ember repülni.

2021. márc. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát... elég bátor vagy, hogy így mertél kísérletezni a drónnal (gondolok most pl. az 500 méteres magasságra - Jézuska :) A facebookos csoportot pedig mindenképpen meg fogom lesni - köszi szépen a tippet!
2021. márc. 1. 12:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát nem is aznap mertem kipróbálni amikor a futár meghozta - első drónom volt... :D

Kellett hozzá fél év és sok óra és km repülés

Sokat kell gyakorolni, repülni hogy legyen rutin.

Illetve agyban ott kell lenni, hogy mikor mit csinálsz, miért csinálod, annak a mozdulatnak amit csinálsz mi lesz a következménye, stb.

Javaslom, hogy ismerős környéken gyakorolj, ahol minden tereptárgyat, oszlopot, fát, villanydrótot ismersz.


Ha 5gHz-re állítod akkor stabilabb a kapcsolat, viszon 400-500 méteren elveszíti a kapcsolatot

2,4-en sokkal távolabbra elmegy, de gyengébb a kapcsolat.


Amikor eltűnik az élőkép akkor még nem szakadt meg a kapcsolat! Ilyenkor a drónt még tudod irányítani. Én elszoktam kezdeni emelni és általában visszaáll a kapcsolat.

Az antennák állása fontos! mindig a lapjával legyen a drón felé, ne a csúcsával!!

2021. márc. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat, megfogadom! Lenne még egy kérdésem... mennyire normális jelenség az, ha a drón időnként nehezen találja a kapcsolatot a távirányítóval? Van, amikor elsőre megtalálják a közös hullámhosszt, de van, amikor pl. egy fél órás használat után kijelzi az app, hogy nincs kapcsolat, és hiába kapcsolgatom ki-be mind a kettőt, (van, amikor háromnegyed órán át ezzel bíbelődök), sehogy sem tudom összehozni őket egymással, pedig én örülnék neki a legjobban, ha ez sikerülne...tegnapelőtt pl. fél órán át tekertem, mire felértem az egyik közeli dombhoz, ahol egy templom is van, és viszonylag a panoráma is gyönyörű (pláne a magasból). Egy órán át próbálkoztam a ki-be kapcsolgatással, és reptetés ugyan nem lett belőle, (pont ment le a nap - gyönyörű volt), maximum a helyi sétáló-bámészkodó emberek számára lettem kuriózum a folyamatos pityegéseimmel...
2021. márc. 3. 09:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!