Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Érdemes Garmin Montana túra...

Nomád74 kérdése:

Érdemes Garmin Montana túra gps-t venni? Eddig telefonnal türáztam de sérülékeny hamar lemerül de jó a navigáció rajt a túristautak.hu nagyon gyenge a Gaeminon az van

Figyelt kérdés

#Garmin Montana
2021. márc. 15. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

"hamar lemerül"

Kapcsold repülő módba. Az erdőben nincs fedettség, ezért folyton nagyobb teljesítményre kapcsolja a GSM modult, hogy próbáljon jelet találni, ez fogyaszt sokat. Ha ez sem elég, akkor vigyél egy powerbankot és töltheted is.

2021. márc. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem régi gpsmap 60-om volt, geocacheléshez használtam, szerettem. Sokáig bírtam, mert nappal világítás nélkül ment, így ha rásütött a nap akkor is jól olvasható volt. Én is a turistautas térképekkel használtam.
2021. márc. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most megnéztem a montanát, nekem a gosmap aktuális berziója szimpatikus még mindig. Valahogy robosztusabb, és jobban védett a kijelzője mint az érintősnek.
2021. márc. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Androidos telefonra és Garminra is fel tudod tenni a Tuhut és az Openstreetmap térképet, ebben nincs előnye egyiknek vagy másiknak.

Ha a telefonra veszel egy filppes tokot, akkor már nagyságrenddel védettebb.

A Montana sem fog napokon át vezetni, ne várj valami frenetikus üzemidőt. Én párszor szórakoztam eggyel, meglepett, hogy mennyit bír csak, viszont rakhatsz bele elemet is.

A Montana kezelése az 1 db iszonyat kemény nyomógombbal és úgy, hogy nem lehet standby állásba tenni, hát számomra k-ra idegtépő volt, kb elfogadhatlanul ostoba ez a része.

Részemről a mostani piaci árak mellett semmiképpen nem vennék magamnak, egyedül a vízállósága lehet előny, de esőben meg túrázzon, aki azt szereti :) Az Oruxmapst vagy akár a Locust meg álmomban se cserélném le a Garmin szoftverére.

Ez persze csak az én személyes véleményem, nem akarlak lebeszélni. MO-n a túrázók között (pláne a régi arcok között) hagyományosan magas a Garmin-imádat szintje.

2021. márc. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4 azért van időszak amikor szép időben indulsz 23 km-re, de 30 lesz belőle, és esőben érdz vissza. :)


Nem értettem, min csodálkoztál az üzemidővel kapcsolatban? Túl rövid volt?


Nekem olyan tizenpár óra volt a régivel.

2021. márc. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!