Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Autós navigációból a Mio...

Autós navigációból a Mio Pilot 15 LM vagy a TomTom START 42 GPS -t ajánlatos jobban megvásárolni?

Figyelt kérdés

2022. febr. 1. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
mire kell pontosan?en tomit venném
2022. febr. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mire kell pontosan? Waze, Google Maps miért nem jó?
2022. febr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A-ból B-be eljutni személyautóval kirándulások alkalmával. Semmi extra nem kell, de a telefonok nem mindig fogják a jelet és sokszor cserbenhagytak már. Egy olyan készülék kell, aminek csak a navigálás a célja és ezek a legolcsóbbak, amik megbízhatóaknak is tűnnek a vélemények alapján. + Összes EU ország, élettartam frissítéssel, köztük persze Magyarország is. Sávasszisztens előny.
2022. febr. 2. 11:34
 4/9 anonim ***** válasza:
tomi tudja ezeket nekem is van 1 eladó ilyen alap navim,dobj 1 üzit ha érdekel(1percet nem használtam)..én wazét használok nekem semmi baj nincs vele
2022. febr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én waze-t használok, elismerem hogy vannak hülyeségei, de egyszerűen nincs jobb. Nekem már nagyon sok óra dugóban állást spórolt meg, amikor pl. szólt hogy az autópályán baleset van előttem, térjek le. Ugyanez Horvátországban, odafelé menet. Teljes útzár baleset miatt több órára, én meg szépen kikerültem. Én ezért nem vennék külön készüléket.
2022. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Többet nem fogok próbálkozni telefonos GPS-ekkel. Három különböző telefonon sem talált jelet szabadban állva sem. Jó ötlet lenne, de nekem nagyon kiforratlanoknak tűnnek. Ismerősömnek van egy régebbi Garmin navi és teljesen jó, bár más árkategória volt, mint amiket most én kérdezek. Régen volt egy Nokia-m amin a gyári GPS volt, na az tökéletes volt csak megvette az egyik autós cég és ezután használhatatlanná vált, pedig ingyen, offline lehetett használni. Nekem még 30.000Ft-ot éppen megérne, hogy működjön egy kifejezetten erre kitalált készülék. A dugók kikerülése engem speciál, annyira nem izgat, csak a fentebb leírtak. Plusz az autóban simán rajtahagynám a töltőn az autós GPS-t mert nem kell aksi, de egy telefont nem szívesen hagyok mindig töltőn.


Eddig amit én látok, hogy a TomTom-nak mintha jobb lenne a rajzolata, térbelisége, de a másik kicsit olcsóbb és ott nem láttam egy olyan véleményt, hogy lehet befejezték a frissítéseket mert elavult típus lenne. Ugyanis a TomTom-nál láttam egy ilyen hozzászólást és nem tudom mennyire valós. Az ST22 Lacika, kamionos, régebben eléggé ajánlotta a TomTom-ot a Youtube-n.

2022. febr. 2. 19:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen telefonokkal próbáltad, de én már évek óta nem találkoztam olyan legalább középkategórias telefonnal, aminek gondot jelentett volna műholdat találni. Volt valami olyasmi egyes autómárkáknál régebben, hogy az üvegfelületnek a bevonata akadályozta a jelet, meg a nem Qualcommos készülékek gps-e állítókag gyengébb, nem tudom.

Én nagyon sokat vezetek és sokféle autót. Az USA-ban meg Nyugat-Európában is, itthon meg a család autóit. Mindig az aktuális telefonomat használom és bárhol járok már csak a Google Mapst indítom pedig van Sygic is meg Waze is. Régebben, úgy 5-6 éve volt olyan, hogy a gugli elvitt a célhoz, de nem az áruház parkolójába hanem az épület háta mögé, a kukoricaföld szélére akart terelni. A Waze is olyan útvonalakat kalkulált, hogy kabaré. Mára ezek az anomáliák nálam már nem tapasztalhatók, persze a józan ész navigálás közben mindig legyen kéznél. Elképesztő milyen helyekre elvezetett hibátlanul. Michiganben északon a vadregényes erdő közepén egy mézeskalács házikóhoz, utolsó 10 mérföldet földúton. De Magyarorszagon és a környező országokban is.

Nem tudom mi okozta nálad a problémát a telefonoknál, de nem biztos, hogy az a gond amit te gondolsz és akkor nem biztos, hogy az a helyes konklúzió amire jutottál. Szerintem ez az okostelefonok meg a mindenkinek a zsebében az internet miatt egy egyre szűkülő piac, és ha szűkül, kevesebb lesz a fejlesztés, a befektetett tőke, egyúttal a vásárlók köre is tolódik a kevésbé fizetőképes réteg felé az összes ezzel járó következménnyel. Az út arra vezet, hogy az átlagpolgár beül a kocsijába és tükrözi a telefonját az infotainment képernyőjére.

Persze, te döntesz és lehet, hogy pár évig meg leszel elégedve.

A TomTom nagy név, de jól nézd meg a térkép frissítés mikéntjét, gyakoriságát. Az "élettertam" garanciát sokszor úgy adják el, hogy "örökre", aztán kiderül, hogy az élettartam addig tart, amíg a cég meg nem szünteti az eszköz támogatását. Mert ott véget ér a termék "élettartama".

2022. febr. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem még egyetlen telefonommal se volt probléma, nem értem, nálad mi lehet. Pedig nem használok flagship készülékeket, most pl egy 2 éves Xiaomi-t használok és stabilan navigál. :/

Volt nekem is külön navigációm, de már vagy 10 éve a fiókban van. 1. kényelmetlen magammal hurcolni azt is, telefon amúgy is a zsebemben van mindig. 2. Macerásabb frissítgetni (Tomtom eszköz nálam 2 próbálkozásból egyszer biztos kifagyott), telefon mindig friss, mert amikor töltöre rakom leszedi a frissítéseket autómatikusan.

2022. febr. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
telefonnal nincs probléma pedig nincs drága telefonom sőt..egyetlen dolog amikor jelt veszít ha esetleg nagyfeszültségű távvezeték alatt megyek elég közel
2022. febr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!