Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Milyen eszköz alkalmas a...

Milyen eszköz alkalmas a mezőgazdaságban a földek kimérésére?

Figyelt kérdés

Olyan eszközt keresek ami pontosan meg tudja határozni a mezőgazdasági szántók sarkait helyrajzi számok alapján és ezen pontokat el tudja tárolni későbbi újra mérésre. Valamint még az lenne a kérdésem, hogy a helyrajzi számok koordinátáit hol lehet kikérni?

A válaszokat köszönöm.



2023. máj. 16. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Drón mondjuk?
2023. máj. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából kézi eszközre gondoltam, mivel elég fontos lenne pontosság. Tudom, hogy vannak mivel bérbe már mértek ki földet nálunk, csak nem tudom pontosan melyik fajta lenne megfelelő.
2023. máj. 16. 09:03
 3/7 anonim ***** válasza:
2023. máj. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És még az a kérdésem lenne, hogy amelyik parcellát ki akarom mérni annak honnan tudom meg a sarok koordinátáit? Vagy esetleg van program?

2023. máj. 16. 10:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Földmérő kell neked.

Annak megvan a szükséges tudása és berendezése ehhez.

Ráadásul az ő tevékenysége hivatalos. Ahova odateszi a karót azt elismeri mindenki. Ha te leversz valahova egyet, hogy na ott a megye, azt senki nem fogja elismerni. A szomszéd gazda biztosan nem ha rossz viszonyban vagytok. Ha jóban, akkor meg nem kell centizgetni.

Felesleged megvennek az 1 milliós eszközt ha úgysem tudod kezelni. :D

2023. máj. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez cégen belüli mérésekhez kellene. Ezáltal tudom, hogy nem lenne hivatalos, de nem hivatalosan is pontos lenne. Jelenleg is azért írok, hogy lehetséges-e előzetes tudás nélkül megoldani.
2023. máj. 16. 10:55
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

ez például pontos

2023. máj. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!