Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » NAVON N670 PLUS GPS jel...

NAVON N670 PLUS GPS jel problémák, igo-val is, miért?

Figyelt kérdés

Üdv!


Vettem egy Navon N670 Plussot,de sajnos mikor bekapcsoltam és elkezdtem szekálni a gps részét,mindig Budapestről akart kiindulni,nem abból a helyzetből,ahol jelenleg tartózkodom. Gondoltam nem bajj,majd szépen lecserélem Igo 8-ra ezt a térképet,le is cseréltem,felraktam működik is szépen,de fél perc múlva mikor megtalálja a helyem,akkor kiírja hogy nincs gps jel,majd újracsatlakozik kb megint 30 másodperc múlva ugyan ez a "Nincs GPS jel" című szöveg ugrik be,ez nem jó,mert ha vissza jön a jel,akkor elkezdi nekem újratervezni még a jövőhetet is. + Sebesség mérést sem tudok vele csinálni,mert hát ugye megszakad minden...


Utána néztem,a sys.txt beírtam azokat a portokat amiket találtam neten,amit szoktak használni a készüléken. Nem jó úgy sem,akkor az eredeti programból ami volt rajt kimásoltam a port adatokat,úgy sem volt jó.

Akkor megcsináltam azt is,hogy letöröltem a Syd.txt tartalmát,üressen hagytam. Mellé letöröltem még a Save mappa tartalmát is,elindítottam mikor megtalálta a jelet,kikapcsoltam majd feldugtam USB-re a Save mappába belementem és a system.ini fájból kivettem a baud adatot + a portot.

Vissza másoltam a sys.txt fájlt,és beilesztettem azt a baudot amit kimásoltam a save mappából,mit csinált ezzel is? Ugyan azt....

Nem tudom miért,de már közel van ahhoz hogy a falhoz b**szam,mitől van ez? Valaki jártas ebbe? Segítsetek! :'(



2013. dec. 24. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Primonak nem kell sys.txt. Megtalálja a gps portot maga is.
2013. dec. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az IGO8 (meg a Primo stb.) az a navigációs program, amely futtatja, használja az "alárakott" térképeket, amelyek frissíthetők, cserélhetők. Önmagában IGO térkép nem létezik, az egy térkép, sok navi program alatt képes futni.

"mindig Budapestről akart kiindulni,nem abból a helyzetből,ahol jelenleg tartózkodom. "

Azért akart onnan indulni, mert nem tudja még hol van, a BP egy korábbi hely amire emlékszik, vagy alapnak az van megadva.

Abban a pillanatban, amikor a GPS vevője tisztességes jeleket kap, tudni fogja hol van és akkor már onnan akar indulni.

Nagyon halkan kérdezem: ugye nem a szobában ülve akarsz ezen úrrá lenni??? Szobában nem kell navigálni, oda nem "szól" a térkép.

Sétálj egyet, szabadtéren, max. 5 percen belül meglesznek a holdak és akkor már minden helyrebillen.

Még egy kérdés: letörölted az eredeti navigációs programot? Mert lehet ezen bukik a dolog. Hogy miért lehetséges így, most nem részletezném.

2013. dec. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Természetesen nem töröltem le az eredeti programot,nem a szobába ülve navigáltam,mindenhol,de sehogysem találta a jelet. Egyik haveromtól leszedtem az IGO 8 nevű térképet,azt felraktam,érdekes módon azóta is használom,mindent mutat,sebesség stb. Szóval nagyon jó :)

Ami volt rajt eredeti program azt elmentettem a gépemre,de nem működik.

2013. dec. 29. 14:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom minek válaszolok, ha el se olvassák, vagy nem értik, pedig igyekszem mint mindig pontosan, érthetően fogalmazni, mint fentebb is:

"Az IGO8 (meg a Primo stb.) az a navigációs program, amely futtatja, használja az "alárakott" térképeket, amelyek frissíthetők, cserélhetők. Önmagában IGO térkép nem létezik, az egy térkép, sok navi program alatt képes futni. "

Megismétlem: önmagában IGO térkép nem létezik.....

Innen kezdve nem tudom mit csináltál, nem tudom most miért fut, ami eddig nem.

2013. dec. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én értem mit írtál,de mégis csak az a neve annak a navigációs programnak,amit átraktam az enyémre hogy IGO 8,aztán hogy létezik-e meg hogy nem-e az már nem érdekel.Ezzel a programmal jó,ami 184Mb,csak Magyarország térképpel.

Tegnap tesztelgettem,visszaraktam az eredeti programot,ami volt rajt,azzal megint nem volt jó... szóval itt a program szar,ha igo ha nem...

2014. jan. 1. 13:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól tartok, még mindig nem értem...

Fel tudok tenni egy eszközre IGO8 programot úgy, hogy egyetlen egy térképet sem "adok neki".

Ettől még működik, mint navigációs szoftver, azaz lehet konfigurálni, lehet vele műholdat kerestetni és talál is, ha a GPS vevője működik.

A gond persze akkor kezdődik, amikor navigálni is akarok vele, mert ugye alakad az ország kiválasztásánál.

Ekkor persze térképet kell a Content\Map könyvtárba tenni, legalább 1-et.

Lehet, Te teszel oda egyet, Isten tudja honnan szedve és mégsem tudod kiválasztani. De nem azért mert rossz az IGO, nem azért mert rossz a térkép, hanem azért, mert nem egyezik a licenszfile, azaz nincs jogosultsága ANNAK az igonak AZT a térképet használni....

Megvásárolt IGO8 és térkép együttesénél természetesen ilyen probléma nincs, csak az illegálisan "szerzett"-tel (értsd: lopott) van/lehet gond.

2014. jan. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!