Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Kis segítség kéne, túrához,...

Kis segítség kéne, túrához, geocachinghez keresek új kütyüt, okosóra, vagy túra gps?

Figyelt kérdés
Két - igazából 3 - kütyü között vacillálok: két okosóra, a Xiaomi Amazfit Stratos, vagy a Garmin Vívoactive 3, illetve a kimondottan túra gps Garmin Etrex 30x között billeg a mérleg nyelve. Okosóra, vagy outdoor gps, ez az eldöntendő kérdés. Érveket várok mindkét oldal mellett, illetve ellen. Köszönöm.
2019. jún. 9. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Az mellett, hogy a Garminok hagyományosan a túra világában domborítanak, én harmadiknak belevenném a telefonon az Oruxmaps + openstreetmap térkép megoldást. Ez eddig ingyenes, mindent megcsinál, és a Garminon se lesz jobb térkép. (a régebbi, garminos rendszerre készített Topoguide is rácsalogatható az Oruxmapsra és az érdekes módon életben lévő Tuhunak is van oruxos kimenete)

Mert azért túra közben nem kell ám minden másodpercben ellenőrizni az irányt. Én régebben egy Motorola Defy-t, tavaly óta Redmi 5A-t használtam kirándulni bluetooth gps vevővel, remekül teljesített mind.

2019. jún. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Túra közben szoktam rögzíteni az útvonalat és megtett távolságot.
2019. jún. 9. 18:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a Locus Maps-ot használom, openmaps turistatérképpel egy 35 ezres huawei telefonon.

Tud útvonalat tervezni, rögzíteni, a beépített gps-szel is elég jó. Jól testre szabható, sok hasznos funkciója van.


Értem én, hogy nagyon menő egy vízálló, gps-es, pulzusmérős óra, de nekem 60-70 ezret nem érne meg.


Ez a túra gps meg elég nehezen kezelhetőnek tűnik. Előnye, hogy tényleg minden körülmények között használható. Ha hardcore túrázó vagy hegymászó lennék, akkor biztosan vennék valami hasonlót, de így hogy hétvégente csak ilyen 10-20 km-es gyalogtúrákat csinálok, így nem érzem hasznosabbnak az okostelefonnál, tehát nem adnék ki érte 70-80 ezret.

2019. jún. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnálom, egyikőtök se tudott hasznos választ adni.

Nem telefont akarok navigációra használni. A telefon egyszerűen nem erre van kitalálva. A túra gps csak látszólag bonyolult, valójában könnyen használható, ÉS vízálló, ütésálló. A telefonok nagy többsége nem ilyen.

2019. jún. 10. 12:00
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Ahhoz képest, hogy két gyökeresen eltérő eszköz között vacilálsz, a válaszaink tökjók voltak. Fel kellene keresned valami túrázós fórumot: gpsgames, turistautak.
2019. jún. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor mi a kérdés?


Én rengeteget túrázok, hazai viszonylatban bőven elég egy okostelefon + Locus maps kettős. Könnyen kezelhető, gyors és pontos. És a telefon így is úgyis nálad van.

2019. jún. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kiírtam a geocaching magyar oldalán is a kérdést. De megindoklom neked, miért nem tartom hasznosnak a választ: nem harmadik lehetőséget kértem, hanem ezek között kellene választani. Erre mindketten a telefont ajánlottátok. A kérdés "a" vagy "b", a válasz "c"? Óra vagy GPS? Erre nekem a nem a telefon a hasznos válasz, sajnálom.
2019. jún. 10. 14:58
 8/9 A kérdező kommentje:
Fatal error, nekem az a gondom a telefonnal, hogy nem elég pontos a geocachinghez. Gyakran előfordul, hogy nem műhold alapján határozza meg a helyzetet, hanem mobilhálózat szerint, azt meg az erdő közepén bhatom. Tegnap is a valós pozíciómhoz képest 3 km-vel odébb mutatta a helyzetemet. A gps ilyent nem csinál.
2019. jún. 10. 15:00
 9/9 anonim ***** válasza:
89%

"Gyakran előfordul, hogy nem műhold alapján határozza meg a helyzetet, hanem mobilhálózat szerint, azt meg az erdő közepén bhatom."

Ez azért van, mert nem tudod kezelni a telefonodat. Valószínűleg be van kapcsolva valami energiatakarékossági beállítás és ezért kapcsolgatja ki a gps vevőt.

Geocachinghez egy 5-10 méteres pontosság simán elég, ezt meg a mai okostelefonok röhögve tudják.

2019. jún. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!