Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Adott típusú gáztűzhely sütő...

Adott típusú gáztűzhely sütő hőmérséklete hogyan szabályozható?

Figyelt kérdés
Az Elektrolux EKG511530W gáztűzhely sütőjében termosztát van beépítve. A sütő hőmérséklete 8 fokozatú skálán állítható. Ez azt jelenti, hogy a 8 hőfokon kívül más hőmérsékletre nem is lehet beállítani a sütési hőmérsékletet? Vagyis analóg módon nem fogom tudni szabályozni a sütés hőfokát?

2019. júl. 27. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
8 helyre írták oda a hőmérsékletet a folyamatosan tekerhető gomb körül.
2019. júl. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miután gondolom, hogy az is csak egy szokásos analóg gázszelep (laikus szóval: gázcsap), innen kezdve nehezen érthető a probléma.

Egyébként Kínából lehet olcsón rendelni sütőbe való hőmérőt, azzal tudod pontosabban bemérni, ha ennyire lényeges.

2019. júl. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Lehet kissé értetlenül fogalmaztam, ezért elnézést kérek. A gáztűzhellyel kapcsolatban az érdekelne, hogy mit jelent az, hogy termosztát van beépítve a sütő részébe? Gáz fűtésnél értem, hogy mi a szerepe a termosztátnak, de hogy egy gázsütőnél mi a szerepe, azt nem értem, mert még ilyennel - úgy gondolom, hogy - nem találkoztam.
2019. júl. 28. 06:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugyanaz, mint a gázkonvektornál is, csak nagyobb hőmérsékletre stabilizál (negatív visszacsatolás).

Van egy folyadéktáguló elven működő hőfokérzékelő, amit rézből készült, hajlékony kapilláriscső továbbít a gázszelephez, ahol azt záróirányba szabályozza, a beállított hőmérséklet elérésekor. Így szépen leszabályozza a lángot.

Ha kinyitod a sütő ajtaját és esik a hőmérséklet, ismét rászabályoz.

Régi technika, működik.

2019. júl. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!