Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Csökken a hűtő hatásfoka?

Csökken a hűtő hatásfoka?

Figyelt kérdés
Általában 1-es, tehát a legkisebb állásban van a hűtőben a termosztát, igazából így is hűt, ki is kapcsol, sokáig megtartja a hőmérsékletet. Viszont próbaképp felhajtottam 2-esre, a hűtő folyamatosan ment, s ennek ellenére nemhogy hidegebb, hanem melegebb is lett benne, 2 napig használtam 2-esen, majd vissza 1-esre. Ennek mi lehet az oka?

2019. júl. 29. 18:20
 1/3 Zzzoli ***** válasza:
79%

Azért ez így elég ellentmondásos, de nem akarok itt okoskodni, te végeztél méréseket és figyelted.

Az R134-es gázzal töltött hűtőknél valójában romlottak idővel a gáz termodinamikai jellemzői, a most használatos izobután (R600A)töltet jóval stabilabb.

Ha szökik a gáz belőle, szakaszosan sem fog jól hűteni, folyamatos üzemnél viszont valamennyire még utólérheti magát egy darabig. Ez ellent mond az általad leírtaknak.

Ha folyamatos kompresszor üzemnél rosszabbul hűt mint szakaszosan, kompresszor hibára utalhat, bizonyos kompresszor hőfok fölött nem tud megfelelően komplimálni.

Esetleg ha inverteres, azaz terhelésszabélyzott a kompresszora, a vezérlőelektronika hibája is lehet.

Ha a kondenzátora már nem a hátán van, hanem kompakt kivitelben a kompresszor mellett, aktív hűtéssel, akkor azt is nézd meg hogy az azt hűtő ventilátor megy-e, nem rakódott-e el, alul a kondenzátor szösszel, porral.

Így elég nehéz megmondani, azt leírhattad volna hogy újabb inverteres gép, vagy régebbi, on-off üzemű.

2019. júl. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha melegebb lett benne, akkor érthető, hogy a termosztát onnan kezdve nem akart kikapcsolni, miután "arra várt", hogy hideg legyen.

De arra hiába várt, mert valami gond van a hűtőrendszerrel.

Az viszont már nem az én szakterületem, úgyhogy egyéb most nem jut eszembe.

2019. júl. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
On-off rendszerű, kb 20 éves Siemens. Amúgy én is kompresszor hibára gyanakszom, mert amikor már 2. napja ment, ilyen nem is tudom, mintha valaki gargalizálna, vicces, de tényleg ahhoz tudom hasonlítani. Gyorsan vissza is hajtottam 1-esre, s egyébként picivel a 2-es állás alatt kapcsolt ki, mikor lehajtottam.
2019. júl. 29. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!