Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szabad alufóliát használni a...

Szabad alufóliát használni a mikrohullámú sütőben? - vagy az IKEA jobban tudja?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom nem, viszont az IKEA beépíthető mikrosütőjének a használati utasításában más áll:


"Kézi kiolvasztás Kövesse a „Sütés és melegítés mikrohullámokkal” részben leírt eljárást, és válassza a 160 W teljesítményszintet, amikor a kézi kiolvasztást használja. Ellenőrizze rendszeresen az ételt. Némi tapasztalat birtokában a különböző ételmennyiségek függvényében is fel tudja majd mérni az időket. Műanyag zacskóba, műanyag fóliába vagy kartondobozba csomagolt fagyasztott ételeket közvetlenül be lehet helyezni a sütőbe, amennyiben a csomagolás nem tartalmaz fém részeket (pl. fém zárózsinór).A csomag alakja módosítja a kiolvasztási időtartamot. A lapos csomagok gyorsabban olvaszthatók ki, mint a mély tömbök. Válassza szét a darabokat, ahogy kezdenek felengedni. A különálló szeletek könnyebben engednek fel. Kis alufólia darabokkal burkolja be azokat a területeket, amelyek túlságosan felmelegszenek (pl. csirkecombok és szárnyak). Fordítsa meg a nagy darabokat a kiolvasztás félidejében. A főtt ételek, raguk és hússzószok jobban felengedhetők, ha a felengedés ideje alatt megkeveri ezeket. Kiolvasztáskor jobb, ha egy kissé fagyottan hagyja az élelmiszert, és hagyja, hogy a kiolvasztás a pihentetés során fejeződjön be. A felengedés utáni pihentetési idő mindig javítja a minőséget, mivel azután a hőmérséklet egyenletesebben lesz elosztva az ételben."



2019. aug. 24. 05:46
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Ez nagyon érdekes, az alufólia is fém és fentebb utalnak a fémre, utána meg mégis alufóliát írnak.

Én nem kockáztatnék inkább.

2019. aug. 24. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan mint a DM szerint a szennyvíz átemelő szivattyús wcbe dobhato a popsitorlo. Csak a szivattyu nem ismeri a DM elméletet így 2 naponta elakad fél év után leég.
2019. aug. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nem rossz ötlet, a túlmelegedés, illetve megégés kivédésére. Működhet is szerintem, mert amikor például van egy csirke, a nagyobb tömeg elnyeli a mikrohullám energiáját és végzi a dolgát.

Míg az alufóliával betakart lábak valószínűleg nem fognak szikrázni, vagy ki lehet próbálni, egy próbától még nem lesz baja.

Ha szikrázást tapasztalsz, leállítod.

2019. aug. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Nincs ebben a leírásban semmi hiba.

Mi a kérdésed?

2019. aug. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Volt aki a kávés csészében hagyta a kanalat.


Megkérdeztem miért,és hogy nem e gond.


Erre azt mondta,hogy ha van kávé a csészében,akkor nem lesz baj,és ő mindig így melegít.


És figyeltem de nem szikrázott semmi,viszont a fokozatot nem figyeltem mennyin volt,de gondolom nem csutkón.

2019. aug. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

# 5

Legtöbb mikrosütő csak "kapcsolóüzemben" működik, azaz csökkentett fokozatban is maximális a teljesítmény, csak azt szakaszosan ki-be kapcsolgatja.

Komolyabb Panasonic stb. típusok vannak teljesítmény-szabályzott magnetronnal is, a drágább kategóriában.

2019. aug. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt tudom,mert hallom,hogy ugyanakkora erővel búg,illetve ugyanúgy megrántja a villamos hálózatot (lámpákon észrevenni ),mikor rákapcsolja a kraftot időnként.

Kisebb fokozaton ritkábban,magasabb fokozaton sűrűbben csinálja,de a búgó hangerő,és a lámpák hunyorgása mindig ugyanakkora.

2019. aug. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fordítási hiba...
2019. aug. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!