Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hűtő felújítása házilag?

Hűtő felújítása házilag?

Figyelt kérdés
Van egy Siemens ki30m470/02 típusú kombi hűtőm, beépíthető kivitel. Sajnos rengeteget megy, 3 órát kell mennie, hogy 9 fokról 5 fokra hűtés le a teret, a fagyó stabilan -20 fokos. 1 órát szünetel kb, de nagyon gyorsan visszamegy a hőmérséklet, deresedik is. Gázhiányt kizártam, mert akkor nem lenne benne 4-5 fok 2-esen, a szellőzése is megoldott, bár nem teljesen tökéletes, de igazából a konyha annyira nem meleg, 24 fokos, meg egy ventit is beraktam a hűtő mellé a biztonság kedvéért. Na de ma kipróbáltam, hogy az ajtót rácsuktam egy papírlapra, s nagyon könnyen ki tudtam húzni, nem szakadt el a papír. Ebből azt szűröm le, hogy az ajtó tömítése nem megfelelő, s szerencsétlen hűtő így is próbál kompenzálni, jó kemény is már a tömítés. Egy gyári új szigetelés 20-30k közötti. Szerintem megér ennyit ez a hűtő, igaz 17 éves, de más baja nincsen. Szerintetek?

2019. aug. 24. 18:55
1 2
 1/11 Zzzoli ***** válasza:
Nem igaz hogy ennyit rugózol ezen a témán:-) Ha úgy érzed hogy jó lenne megmenteni ezt a hűtőt, de nem fog nagyon fájni ha elbukod a lóvét és venni kell egy másikat, próbálkozz. Minden műszaki ember ezzel kezdi, aztán úgyis kidobjuk :-)
2019. aug. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem éri meg.
2019. aug. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát, 200k egy hasonló hűtő, szóval szerintem adok neki egy esélyt, aztán legfeljebb csak 2 évig megy el. Köszi a válaszokat.
2019. aug. 24. 21:31
 4/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk most nézem, ha erősebben neki támaszkodok a szekrényajtónak, akkor már viszont sokkal nehezebb a papírlapot kihúzni. Akkor viszont lehet nincs is akkora gond. Akkor ez inkább ajtó mechanika hiba lehet.
2019. aug. 25. 02:41
 5/11 anonim ***** válasza:

AZ kizárt hogy olyan drága legyen a gumi tömítés.

[link]

Itt meg érdeklődj a megfelelő méret biztos van.

[link]

2019. aug. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szilikon al fújd be az ajtógumit. Kicsit felpuhítja, talán jobban fog tömíteni.
2019. aug. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 smukler válasza:
Hívj egy hűtőszerelőt valószínű a gázhiány. A fagyasztóra még jut gáz utána már nem és a mérési pont a normáltér elpárjának végén szokott lenni.
2019. aug. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azok gyári tömítések, azért drágák. De azok biztosan jók is lennének. Amúgy hajszárítóval próbáltam felpuhítani, fel is puhult, de aztán kis idő múlva sajnos vissza keményedett. De lehet a szilikonos megoldást megpróbálom.
2019. aug. 25. 15:49
 9/11 A kérdező kommentje:
Gázhiány? De akkor nem lenne benne 4-5 fok.
2019. aug. 25. 15:52
 10/11 A kérdező kommentje:
Szilikonos zsírral bekentem a gumit. Most szinte rám dől a hűtő, ahogy kinyitom. Ezek szerint akkor hatásos lesz, remélhetőleg. Köszönöm a válaszokat!
2019. aug. 25. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!