Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanymotornál, állandó...

Villanymotornál, állandó üzemű kondinál miért használnak néha 2 kondit?

Figyelt kérdés

Van egy 1500w-os imi villanymotorom (220V) amin 2db 16os kondi van gyárilag. Miért nem 1 db 32 Mf-es kondi van rajta. 750 es imi villanymocimon is van úgy hogy 2 állandó kondi van.

Mivel jobb a 2 kondi mint az 1 kondi ha értékre ugyan annyik (2 összeadva)



2019. aug. 28. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Párhuzamosan összeadódik a kapacitás, viszont kétfelé ágazik az áram, így jobban bírja a terhelést, nem nyíródik ki olyan hamar.
2019. aug. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Abban is van valami amit az első ír, de legtöbbször inkább gyártási okai vannak. Egyszerűen így olcsóbb legyártani. Ha nagy gyártóról van szó akkor simán lehet, hogy több száz különféle terméket gyártanak, amikhez van egy fix alkatrészpalettájuk és azokból építkeznek. Ha nincs 32-es kondijuk, akkor megcsinálják 2x16-ossal, így ahhoz az egy termékhez nem kell külön alkatrészt beszerezni.w
2019. aug. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

2#

Szerintem egy nagy gyár mikor berendel valamit akkor nem számít hogy milyet rendel mert nagy tételbe rendeli, ráadásul így +1 tartót is fel kell rakni motoronként ami plusz költség az 1 kondishoz képest.

2019. aug. 30. 07:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát rosszul tudod !


A gyárak,multicégek a legnagyobb fillérbaxszók !


Igenis számít nekik,főleg nagy tételben,hogy az az alkatrész 1db/1,35 dollár vagy csak 1db/1,12 dollár-ra jön ki..

Nagyobb cégeknél a " Buyer-ek " feladata,hogy folyamatosan biztosítsák az alkatrészt a gyártó sorra,plusz folyamatosan fürkészék az alkatrész beszállító cégeket,hogy hol az olcsóbb ugyanaz az alkatrész amit használnak.


Viszont ezzel az a baj,hogy belebukhatnak akár hamis alkatrészbe is,mint például ez :


[link]


Van a matrjoska baba,,meg van a matrjoska kondenzátor.

2019. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen a gyárak fillérbaszóak! de legyen példa amit írtam. 2 16uF kondi meg 2 tartó ugye drágább mint az egy 32uF kondi

megg 1 tartó. Ráadásul amit írtam mocikat még a "régi" világban gyártották. Szerintem az említett gyakorlati haszna matt használnak dupla kondit.

2019. aug. 31. 11:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Valószínű,hogy később használódnak el.
2019. aug. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!