Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen új automata kávéfőzőt...

Milyen új automata kávéfőzőt vásároljak, amelyet minél nagyobb részben (vagy teljes egészében) magam is karban tudok tartani?

Figyelt kérdés

Egy Jura ENA 5 szolgál most a konyhában, de el tudnék képzelni egy másikat, ha ugyanilyen finom kávét tud főzni.


Ezek a gondjaim a jelenlegivel:

- egyre többet kell szervizbe vinni (nem szeretem az olyan gépeket, amelyekkel túl sokat kell foglalkozni és minél ritkábban szeretnék szervizbe járni vele)


- nagy, eltúlzottnak tűnik a mérete (napi 4 és 15 adag közötti kávét főzünk vele)


- lehetne halkabb (a daráló hangját megértem, de a kávéfőzés egyéb folyamatai lehetnének csendesebbek)


- tejhabot más eszközzel készítünk, ez a funkció felesleges, ha vennék újat, abba ezt nem kérném



2019. szept. 11. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Kotyogós!

Azt nem csak karban, Kézben is lehet tartani! Szerelőt meg a büdös életbe nem fog látni.

2020. jan. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
66%

De a kotyogós arról ismert, hogy túlégeti, tönkreteszi a kávét.

Egy komoly gép 90 °C hőmérsékleten gondoskodik az aroma és egyéb anyagok kulturált kioldásáról.

Kotyogós = igénytelenség.

2020. máj. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

150 ezres tartományban már viszonylag jó automata gépek vannak. A márka szinte mindegy. 90%-ban saeco alkatrészekből van mind.

Kb. 3 év nyugodt használatra számíts (rendszeres tisztítás mellett). Nagyjából ekkortól kezdenek előjönni az elhasználódás jelei.


A tejhabosítás elég nagyot fejlődött. A mostani gépek mellet nem igazán fogsz más eszközzel habosítani.


Vagy vegyél egy karos gaggia, lelit, deloghi, ariete, gépeket. Faék egyszerűek, otthon is simán lehet tömítést, fűtőszálat vagy szivattyút cserélni, más meg nem igazán megy bennük tönkre ha nem hagyod elvízkövesedni.


Ár/érték arányban szerintem a gran gaggia style verhetetlen, viszont kell hozzá egy daráló.

2020. máj. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
8%
Ezerszer jobb eleve nem rászokni a kávéra, ahogy a bagóra és a piára, kábítószerre sem.
2020. máj. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%
Igy van. Nyugtatókon kell élni.
2020. máj. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
32%

Nekem Saeco van 10. éve és azért mert megnéztem a márkákat a jura egy svájci cég. Mivel Svájcban semmi de semmi minőségi terméket nem igazán gyártanak, talán a Schindler lift ami ismerős meg pár Geberit termék ami nem nagy szám csak jó a garanciája (1 év alatt 16bol 16 Geberit wc tartály ment nemrég tönkre, 100 százaléknyi a hiba arány) ezert svájci terméket felesleges venni.


A philips Saeco hát mit mondjak olasz, de legalább ha olyan amilyen de olaszok gyártanak termekeket, van hasznos iparuk így azt vettem.


Egy 15 forintos tömítés ment idáig tönkre, teljesen elégedett vagyok vele.

2020. jún. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!