Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Légkondit szerelővel tudtok...

Légkondit szerelővel tudtok ajánlani? Ti mit gondoltok arról, hogy egy nagyobb padlástérben elhelyezhető-e a kültéri egység vagy akkor nem lesz jó a hatékonysága esetleg gyakran kell majd szervizelni?

Figyelt kérdés
Melyik jobb szerintetek: cooper+ hunter vagy gree vagy mídea vagy más???

2019. szept. 26. 03:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én februárban szereltettem 2 lakásban is 3 clégkondit. Nagyon jó, és profi céget sikerült találnom. A légkondit ők hozták, több gyártmánnyal is foglalkoznak sztem a daikin a legjobb és legcsendesebb (gyakorlatilag nincs hangja) de a mídea is jó. Én azt a kettőt szereltettem velük. Szépen és tisztán dolgoznak: falfúráskor az egyik fúrt, a másik már tartotta ott a nagyteljesítményű porszívójuk csövét, így nem szállt por mindenfelé, gyakorlatilag nem kellett utána takarítani. Bárkinek tudom őket ajánlani a munkájuk alapján: [link]
2019. szept. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, már valaki pont őket ajánlotta...
2019. szept. 26. 08:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Padlásra ne szereltess kültérit, mert nagyon rosszul járhatsz, nem véletlenül kültéri a neve ennek az egységnek. Nem fog tudni szellőzni, nehezen megközelíthető és így a karbantartás is problémás. Az inverteresek meg nagyon érzékeny gépek, nem találsz olyan gépkönyvet vagy használatit egyik márkához sem, ami azt mondaná hogy padlásra kell szerelni. Szakszerűtlen szerelés miatt a garancia elvész, az egyik ismerősöm pont így járt tavaly, nagyon erőltette hogy padlásra szereljék a klímát, most meg áthelyezte.


A 3 klíma amit írtál GREE, Midea, CH, pontosan ez a sorrend is a CH a legalja, nem azért mert nem fog működni felszerelés után, hanem minőségben, felszereltségben és a zajt tekintve is utolsó a sorban. A márkaszerviz és szervizháttér támogatottságról nem is beszélek, ami a GREE és Midea esetében adott. Ha fűteni is szeretnél akkor én a GREE gyártmányokat javaslom, nálam beváltak. Ma már minden valamire való cég, szerelő porelszívással dolgozik, emiatt nem aggódnék. Én vettem GREE, Midea és Daikin klímát is, így ismerem a különbségeket. Az igazi Daikin az 500 ezer felett kezdődik amik ez alatt vannak azok csak belépő szintű klímák, tehát a 169 ezres gépet nem szabad összehasonlítani a 750 ezer forintossal. Én minden klímát ugyanott vettem és szereltettem, valamint a karbantartást is ugyanaz a cég végzi évek óta, jól és szakszerűen dolgoznak, profi team. Ha, gondolod beszélj velük, kérj ajánlatot, vagy szaktanácsot több márkát is forgalmaznak, tudsz választani bőven. És ráadásul a többi klímás céghez képest nem méregdrágán.


[link]

2019. szept. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek.

Igazából a gondom az a helyzettel, hogy a padlástér az egyedüli megoldási opció műemlékes házról lévén szó..

A Greesek nem is voltak hajlandóak kijönni amikor mondtam..

Viszont Fujitshu, Toshiba márkák már régóta problémamentesen üzemelnek ugyanígy a házban kb 10 éve innen jött az ötlet amikor láttam a padláson. Egyébként nagy 110 lakásos társasház tetején lévő padlásról van szó, hátha ez segít egy kicsit és totál egyszerűen megközelíthető minden kültéri egység, sokkal könnyebben mintha pl tetőkonzolra lenne valahogy kitéve, de ezt a ház nem engedné úgy sem.. MAjd felhívom akiket javasoltatok és megkérdezem őket, hátha mégis hajlandóak felszerelni. Illetve a Toshiba/Fujitsu nem jobb a Gree-nél? Greeből a comfort vagy egy másikat ajánlod?

370 cm beltéri magasság és csak egy szobát szeretnék túlélhetővé tenni nyáron (cirkos a fűtés, de azért jó ha van alternatíva fűtésre is), ami kb 20 m2 a lakásban..

Köszik még egyszer.

2019. szept. 26. 19:06
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy 10 éve ott működik x gép az egy dolog, de az akkor gyártottak nem úgy készülnek mint ma,régen 15-20 évre gyártottak egy klímát,nekem a régi a mai napig tökéletesen működik. Ma, ha elmegy 8-10 évet arra már azt mondják hogy jó. Arról nem is beszélek, hogy az akkori gépek nem inverteresek voltak, ami nagyon érzékeny, elsősorban ezek szoktak meghalni: inverter táp, PFC, és kompresszor. Ebből már veszel egy új klímát majdnem.A GREE Comfort X és társai nagyon jó gépek,bár sok ismerősöm van akinek van klímája, de sosem láttam hogy padlásra tették volna, ha nincs más mód az értem. Viszont ha fűtésre kapcsolod akkor a kültériben keletkezik a kondenzvíz aminek az elvezetése igen érdekes lehet. Ha keveset használod a klímát és nem maximumon megy akkor is felére csökken az élettartama.


Esetleg, ha van rá keret akkor javaslom a kültéri nélküli block rendszerű klímát sacc fél millánál kezdődik, vagy a hibrid rendszerű gépeket amiket direkt olyan helyekre terveztek mint a padlás ahol nincs megfelelő szellőzés. Az egyik ismerősömnél csináltak ilyet 2 éve, ott 1 millából jött ki a klíma+anyag+munkadíj. Persze ez márka és modell függő is. Ha, beéred egy normál split klímával, akkor vállalod, hogy akár tönkre is mehet, nyilván használni fogod ezért nagy az esély rá. A másik,hogy ha a tetőn átalakítás van vagy bárki ott ténykedne akkor a kültéri és a hozzátartozó rendszer mindig ki van téve a veszélynek,pl: jól megtapossa valaki a lágy rézcsöveket, ami nagyon nem tesz jót a klímának. Beszélj jó pár szakival és majd magad eldöntöd a véleményük alapján.

2019. szept. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!