Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért gyártanak / árulnak 4KW...

Róóz Peter kérdése:

Miért gyártanak / árulnak 4KW (16A) -t, vagy ennél is többet fogyasztó háztartási tűzhelyeket, amikor a legtöbb lakásban csak 1 fázis és 16A-es kismegszakító van?

Figyelt kérdés

Mostanában 2 ismerősöm is megkért hogy nézzem már meg mi lehet, mert ha főz, akkor lecsapja a biztit. Van lakatfogóm, csináltam egy hurkot a kismegszakítónál és rámértem. 29-32A megy át, ha minden (sütő és főzőlapok) maxi teljesítményen mennek. Kiderült, hogy eddig nem főztek minden lapon és sütöttek is egyszerre, tehát semmi nem romlott el, csak a rendszer nem bírja a minden megy egyszerre terhelést.

Néztem a neten, van olyan ajánlott összeállítás, amelyben csak a főzőlapok max. teljesítménye 4.6KW.... de sehol nem írja, hogy csak akkor vedd meg, ha van 3 fázisod és a sütőnek van egy másik kiépített vezetéked!! Ez átbacás? Vagy nem?



2019. okt. 13. 08:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez az átverés. Ekkora teljesítményt már nem is lehet konnektorba dugni, csak fix bekötéssel lehet. Azz pedig villanyszerelő csinálja. Ha ő nem jelezte, hogy nem fogja bírni a rendszer, akkor ő vert át.
2019. okt. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%

Ne viccelj, akkor miért gyártanak hőtároló kályhákat, sőt légkondikat, ami szintén hálózatfejlesztést igényel, ha többet is felszerelünk belőle.

Ha az eladók nem is dicsekednek vele mindig, azért ez elég köztudott, valamint a gépkönyvekben is le van írva, amit viszont esetenként mellékelnek is PDF-ként a webáruházak.

Hogy az ember nem nézi meg és eszetlenül rendel, ő baja.

Valójában a webáruháznak is érdeke, hogy felhívja a (butább) vásárlók figyelmét, még a szállítás előtt, mert ha az meg él a visszaküldés lehetőségével, az kellemetlen.

2019. okt. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

Azért az elég ritka, hogy családi háztartásban az összes főzőlap és a sütő is max teljesítményen kell pörögjön.

.

Gyártanak tankokat is, mégis kevés van magánkézben.

2019. okt. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

- Oké, értem, a villanyszerelő gondja..., de képzeljük csak el, ott az új készülék, a konyha szétszedve, nemsoká vacsit kellene főzni és a villanyász közli, hogy a rendszer nem pont ehhez a készülékhez lett kiépítve. Mit tesz az ecccerű halandó? Vagy megfűzi az aranyos villanyos embert, vagy bekötteti a szomszéddal.

- ... És a hálózatfejlesztéssel ugyan ez lehet a baj, mert ha nem tudatos és felkészült a fogyasztó, és/de úgy-ahogy üzemel a rendszer (nem csap le azonnal), akkor marad a vitéz-kötés, nem?

2019. okt. 13. 09:35
 5/24 A kérdező kommentje:
Valóban nem túl gyakori, hogy minden maxin megy egyszerre, de én találkoztam vele :) Anyu jó anyu és van 3 gyermeke és apu is van, és anyu szeret főzni ... rájuk. Kérdésemre visszakérdezett, hogy: "Az alapleveket én nem 12órát szoktam főzni?" DE! - mondtam. Tényleg az alaplevekről el is feledkeztem :)Fő az alaplé, egy kis leves is, aztán sül a hús és a sütő is épp előmelegszik ... És pontosítok, nem ment minden maxin, de csak a sütő elvitt 11A-t. és a többivel együtt már 20A felett jártunk :)
2019. okt. 13. 09:43
 6/24 Zzzoli ***** válasza:

A sütő csak a gyors előmelegítéskor megy maximumon, ilyenkor megy a hőlégkeverés körüli fűtőbetét, a grill, az alsó és a felső fűtőszál.

Ezt viszont nyugodtan ki lehet hagyni, bemelegszik bármely más programnál is, csak valamivel lassabban és úgy tényleg 10-11 Amper az üzemi árama. Ettől függetlenül kell a jól terhelhető, jól megszerelt hálózat hozzájuk.

2019. okt. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
68%

# 4

Azért ez nem egészen így működik. A villanyszerelő csak szabályosan kötheti be, ami azt jelenti, hogy önálló, toldástól mentes tápvezetéken kell bekötni a mérő felé, egy kisautomatán keresztül természetesen. Fixen, nem konnektorba.

2019. okt. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%
#2 megírta, a mellékelt papírokban benne van az igény. Hová kéne még kiírni, a gyártó homlokára?
2019. okt. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

#8

Tegnap egyszerre két gépkönyvet is láthattam, csak az egyikben írtak a teljesítményről (eldugva, kis betűkkel és több lappal később értelmezett jelekkel a számok mellett.

A tűzhely esetében sem papíron, sem a készüléken (címkéken) sem szerepelt a teljesítmény. Mo.-on frissen vásárolt termék esetén nem is értem hogy lehet ez!!??

2019. okt. 13. 10:10
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

"Mostanában 2 ismerősöm is megkért hogy nézzem már meg mi lehet, mert ha főz, akkor lecsapja a biztit."

Ne törődj vele.

Ha előtte nem csináltatták meg, majd megcsináltatják utólag. Akinek majomra van pénze, legyen banánra is.

Azt se mondja senki, hogy amikor gatyát vesz valaki, ellenőrizze a méretet, mégis megteszik.

Azt se, ha bútort, hogy befér-e a szobába.

És most jön a sírás, hogy az elektromos eszközöknek áram kell? És minél többet vesznek, minél nagyobbat, annál több áram? És ezért a gyártók a felelősek?

2019. okt. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!