Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Dugvillás villanybojlert csak...

Dugvillás villanybojlert csak egyszerűen bedugom a hálózatba. Rákötik a vizet és használható?

Figyelt kérdés
Gázbojlerről váltanánk villanybojlerre...kereskedésben rengeteg felét láttam, többek közt dugvillásat is, ami meglepett. Én azt hittem eddig hogy ezt külön villanyszerelő szerelheti, kötheti be. Ezeket csak simán a konnektorba kell dugni??
2019. okt. 23. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:

"többek közt dugvillásat is, ami meglepett. Én azt hittem eddig hogy ezt külön villanyszerelő szerelheti, kötheti be."

Az éjszakaival (kedvezményes tarifa) kevered.

2019. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen ez így van. De azért érdemes megnézetni szakemberrel, hogy az a konnektor amibe bedugod, megfelelően van e bekötve, valamint az épülethálózat bírja e a megnövekedett teljesítményt.
2019. okt. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Van köztes eset is, ami nem vezérelt (éjszakai), mégis fix bekötést igényel, a mérő felé toldás nélküli, közvetlen kiépített kábellel.

Ez pedig a villanytűzhely, már amelyiket nem villásdugóval forgalmazzák.

De itt is érvényes, hogy amelyiket villásdugóval forgalmazzák (kisebb teljesítményű, gázos kombinált stb.), azokról természetesen nem kell levágni a dugót. Lehet dugni.

2019. okt. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Van köztes eset is, ami nem vezérelt (éjszakai), mégis fix bekötést igényel, a mérő felé toldás nélküli, közvetlen kiépített kábellel.


Ez pedig a villanytűzhely, már amelyiket nem villásdugóval forgalmazzák."


A tv szerelők ezt ennyire vágják?

2019. okt. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szirty ***** válasza:

"a mérő felé toldás nélküli, közvetlen kiépített kábellel"


Nem biztos hogy jobb az ha a mérőtől a falban végig kábel megy (vezeték helyett) vagy az ha a készülékhez menő, falon kívül vezetett rész nem kábel hanem 3 vezeték (ér). :)

2019. okt. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!