Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 400 köbméter/órás klímát...

400 köbméter/órás klímát szeretnék vásárolni 20 négyzetméteres szobában szeretném alkalmazni kb hány fokot tudna hűteni ha kinn 32fok van ha egész nap megy és ha csak 3 órát?

Figyelt kérdés
ha lehagytam vmi infót szóljak
2010. júl. 18. 04:50
 1/10 A kérdező kommentje:
400 köbméter a légszállítása
2010. júl. 18. 04:52
 2/10 anonim ***** válasza:

Lehagytál. Lehagytad a klíma hűtőteljesítményét, valamint a szoba szigetelési és benapozási adatait. Továbbá szükséges tudni, hogy hány külső fala van a szobának, hány fok van a belső határoló falak túloldalán, stb.


A legegyszerűbb, ha megveszed bármelyik klímát, amit találsz. Az is simán csinál a megadott paraméterek alapján 25 fokot... Legalábbis arra a 3 órára, amíg megy.

2010. júl. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát én nem ajánlom.

Rengeteg villanyt zabál.

Lesz majd 40 ezres számlád ha nem több.


Nem tart már sokáig ez a dögmeleg max 1 hónapig.


Meg éjszaka és kora reggel 4-5 óra között tök jó hűvös van!


Én nem ruháznék be emiatt..

Sztem pénzkidobás..

2010. júl. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A két legfontosabb adat a klíma kapacitása(a 400-as légszállítás 3 KW felettire utal),és hogy lakótelepi beton-e(a 32 fok alapján úgy tűnik az, és itt kb.130%-200%-os teljesítménnyel kell számolni). Fontos, hogy a néhány erősen napsütéses óra alatt le legyen redőnyözve.


3KW lakótelep mellett 25-27 fok árnyékolástól függően.

Teljes déli besötétítés esetén 24 ha egész nap megy a klíma, de erre nincs szükség. Áramfogyasztás A vagy A+ energiakategória esetén nem teljes napi használatkor annyi vagy kevesebb mint a fűtésszámla.

2010. júl. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

CSaládi ház 1 oldala néz a napra

2kw teljesítmény

1 energiasosztály

azért akartam ezt megvenni mert találtam új split klímát is 73 ezerért de d energiaosztályú volt

egy normális split kllíma 120 körül mozog ez 55

számomra elég ha 30 fok alatt van az idő


mindenképp venni fogok klímát mert kb gondolkodni sem tudok annyira meleg van sztem nem idén kerül erre sor

2010. júl. 18. 11:04
 6/10 A kérdező kommentje:
elgépeltem A energiaosztályú
2010. júl. 18. 11:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, akkor vegyél, ha kell. Bármilyen klíma elviselhetőbbé fogja tenni a meleget, csak elég drágán..


Azért szerintem előbb redőnyt vegyél, ha nincs a szobán. Az olcsóbb is, és nem is fogyaszt áramot...

2010. júl. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat nálunk fa zsalu van én is gondoltam redőnyre akk elöbb jön az
2010. júl. 18. 14:16
 9/10 anonim ***** válasza:
A zsalugáter is jó! Akkor nem kell redőny, az nem sokkal jobb!
2010. júl. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ha még nem vettél,csak inverterest vegyél!a 2 kW-os bőven elég és kb annyit fogyaszt mint egy hajszárító.az egy ökör aki 40ezres számlát jósol.nincs klímája,szimplán irigy.a mienk 7-8ezerrel dobta meg a villanyt,de folyamatos 24fokra van állítva nyáron ill.22-re télen.olvass utána,olcsóbb mint a gáz fűtés!
2010. júl. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!