Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyi bármely háztartási gép...

Levente87 kérdése:

Mennyi bármely háztartási gép egy ciklus áram fogyasztása ha éves fogyasztást mutatnak az eladáskor?

Figyelt kérdés

Nézegetem a netes oldalakat! Szeretnék vásárolni háztartási eszközöket de mindenhol éves fogyasztás van feltüntetve nem pedig hogy egszeri használat után ennyi kwh áram fogy el!

Csak hogy peldát mondjak:

Xy szárító gép fogyasztása 504kwh/év!

Xy mosogatógép áram fogyasztása 295kwh/év, 3220 liter víz/év!

Xy mosógép víz fogyasztása 9586 liter/év, áram fogyasztása 160kwh/év!

Meg tudja nekem valaki mondani hogy kb mennyi volna egy ciklus fogyasztása ezeknél a gépeknél amiket felírtam példának? Hogy kell azt kiszámolni? És miért évi fogyasztást adnak meg??



#energia #háztartási gép #Ciklus fogyasztás
2019. nov. 9. 17:15
 1/4 Szirty ***** válasza:

"Meg tudja nekem valaki mondani hogy kb mennyi volna egy ciklus fogyasztása ezeknél a gépeknél amiket felírtam példának? "


Nem. Ahhoz ismerni kellene a berendezés villamos teljesítményét és azt hogy mennyi ideig van bekapcsolva.


"És miért évi fogyasztást adnak meg??"


Szerintem azért, mert az energia osztály meghatározásánál ezzel számolnak ami jószerével egy átlag általános felhasználást tekintve. De nevezhetjük marketing blöffnek is. Ahogy tetszik.

2019. nov. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"És miért évi fogyasztást adnak meg??"

EU-szabályok az energiacímke vonatkozásában, ami arra hivatott (egyebek mellett), hogy a vásárlók jobban el tudjanak igazodni a sokféle készülék között, illetve egymáshoz viszonyítani őket, átlagos használatot feltételezve (ami azért elég homályos fogalom ebben az esetben).

Noha a paraméterek mérésére is vannak előírások, mintha láttam volna valahol, de őszintén szólva engem szakmabeliként sem érdekelnek túlzottan az ilyen baromkodások.

2019. nov. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Általában az is meg van adva ilyenkor, hogy az adott fogyasztás hány ciklust tartalmaz. Csak az legfeljebb kisebb betűkkel, nem ugyanott, többet kell keresni, stb. Pl heti 1 vagy ciklus, ilyesmi. Nem feltétlen éves adat van megadva.
2019. nov. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a gyors válaszokat
2019. nov. 10. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!