Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mikró trafóhoz mindegy milyen...

Mikró trafóhoz mindegy milyen biztosítékot teszek?

Figyelt kérdés

#mikró #LG #mikrósütő tisztítása #mikróban olaj;
2019. nov. 11. 12:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

amit egy kisbaba belerakott, és utána meg is lett forgatva a mikró a motor felé, beterítette a motort az égett repceolaj..

, Véletlek kitéptem a trafó kiszedésenél a biztosítékot, az izzója meg ki volt égve. Plusz letéptem egy vezeték végét, de rábuheráltam a kitépett biztosítékét..Izzó: K.E.I Korea 240V25W T170

, Biztositék: F70mA L5KV THV 06 OTN ORISEL

, Gondolom izzó bármelyik ugyan ilyen felfüggesztésű és fejű 240volt 25 watt jó bele, de biztosíték?

2019. nov. 11. 12:36
 2/12 A kérdező kommentje:
Elszúrtam bocsánat, tehát a Magyarázat.. Szóval kaptam egy mikrót amibe egy kisbaba belerakott egy műanyag flakonos majonezt és beindította, utána oldalára lett fordítva mikor kirakták....
2019. nov. 11. 12:38
 3/12 A kérdező kommentje:
A mikró típusa: LG MS 1983ALB /01
2019. nov. 11. 12:38
 4/12 anonim ***** válasza:

Az a nagyfeszültségű biztosíték, amit mikrosütőkhöz forgalmaznak is a szaküzletek. Vagy eBay stb.

Normál biztosítékot nem tehetsz be helyette, mert a nagyfeszültséget nem tudja megszakítani, ívet húzna.

Annál még az is jobb, ha próbaképp rövdzárral helyettesíted. Vannak régebbi mikrosütők, ahol ez a biztosíték gyárilag nincs beépítve. Azaz nem létfeltétel, de azért jó, ha van.

2019. nov. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tehát bármilyen 50 mA 5kv -s biztosíték jó?
2019. nov. 11. 15:02
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha tudja a paramétereket, akkor mindegy, továbbá:

THV

T-betű a lomha kioldás jele szokott lenni az olvadóbiztosítékoknál, ezért feltételezem, erre is érvényes.

Többi adja magát: High Voltage.

2019. nov. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm , ezt nem tudtam... ! 06 jelent még valamit?
2019. nov. 11. 15:42
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha nem lomha kioldású az gondolom nem baj....
2019. nov. 11. 16:00
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Többit nem tudom, gyári katalógust lehetne keresni esetleg.

Gyorskioldású (F-jelű / fast), okozhat kellemetlenséget is, ha nem bírja elviselni a tranzienseket, túl gyakran kell cserélni. De kárt legalább nem okoz.

2019. nov. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Izzó: direkt kapható E14-es foglalatos mini hosszúkás ("oliva") fejű égő frigóba, mikróba. Annyi a különbség, hogy ezek az égők jobban bírják a hirtelen hőmérséklet változásokat és vibrációkat. Nem sokkal drágábbak egyébként a hagyományos, pl. varrógéphez gyártott égőknél. Ezek a szimbólumok fel is vannak tüntetve az égők csomagolásán. Arra ügyelj, csak hagyományos izzót tegyél mikróba, ledeset ne.


Biztosíték: Legalább két biztosíték van a mikróban.


1., Egyik a primer bizti, (250V-os) ez késleltetett kioldású (timed) T jelölésű, ritkán L-es (long) azaz hoszú kioldású. Ezeknél általában a szál közepén van egy kis ónpaca, ami a hőtehetetlenség növelésével a szál hirtelen elégését lassítja. Egy mikró teljesítménytől függően primer oldalon 5...10A-t is felvehet, azaz 6,3...15A-el szokták biztosítani.


2., A másik bizti szekunder oldalon, vagyis a nagyfeszültségű trafó 2200Voltos oldalán, a magnetronnal, kondenzátorral és egyenirányító diódával sorosan van bekötve. Egy sokkal hosszabb üvegcső bizti, amit a gőzök és az alkalmazott nagyfeszültség miatt egy henger alakú, középen elforgatva nyitható bajonettzáras műanyagházban van. A két oldalon két, csúszósarus nagyfesz kábellel csatlakoztatva az áramkörbe. Felirata 5KV/0,7A. Gyakorlatban 500..800mA-eset láttam, de általában a 700milliset be lehet tenni a legtöbb gépbe.

Ezt házastól tudod cserélni, a boltban is így forgalmazzák.


Primer bizti hiba esetén se kép se hang a mikróban. Szekunder bizti esetén kijelzés van, világít a sütőtér égője menet közben, valamint a tányér is forog. Mindezek ellenére az étel hideg marad. Ilyenkor érdemes rámérni a szekunder biztosítékra és ha az szakadt (esetek 60%-ában), akkor egy cserét még megér az a mikró. Ha az új bizti is kiég, akkor általában a javítás gazdaságtalan és egy másik masina járja...


Ha a mikród nem melegít, de amúgy a biztik jók, akkor meg a csillám lemezt érdemes kicserélni (árulják méretre vágható táblákban)...

2019. nov. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!