Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért színeződik el az edény?

Miért színeződik el az edény?

Figyelt kérdés

[link]

IKEA-s edény, Finish Quantum Max citromos mosogatószerrel. Egy órás program. 65 fokon.


2019. nov. 15. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogy miért, abba most nem mennék bele, de ilyen rozsdamentes edények szépen rendbe tehetők polírpapíros, körkörös csiszolással.

Egyszer leégettem ilyen edényt szenesre, már azon voltam, hogy kidobom. De aztán megpróbáltam, csiszoltam, políroztam, olyan lett, amilyen volt (eredetileg is szálcsiszolt volt).

2019. nov. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is így járok az ikeás edényekkel. Indukciós főzőlapon főzök, és szinte miden így letapad benne, nem ég le csak ilyen furcsa folt van az edények alján. Én vagyok olyan dilis, hogy mielőtt beteszem a gépbe kisúrolom ciffel, valahogy nincs gusztusom koszosnak lásztó edénybe feltenni az ételt. Valamint én folyékony mosogatószerrel mosogatok, valamennyit az is segített a helyzeten. A tabletta néha nekem is hagyott furcsa foltokat maga után, feloldódni mindig feloldódott, de voltak érdekességek :)
2019. nov. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen azt nem írtam hogy indukciós tűzhelyen használom én is. Annyi meg hogy öblítőt meg sót egy ideje nem használok a gépbe mert a használati utasítás azt írta, hogy multitabletta esetén nem kell. Én is utólag vagy előre el szoktam mosogatni kézzel az alját. Lehet megpróbálom majd a folyékony mosogatószert.
2019. nov. 16. 09:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Sót mindenképp tegyél bele tabletta ide vagy oda.
2019. nov. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az jó is, nem kizárt, hogy pont a sós víz támadja meg a vasedényt. Vagy a tablettában lévő egyéb vegyszerek, de az biztos szerintem, hogy nem az indukciós főzőlap.
2019. nov. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most sima quantum Max-al mosogatok. Ez jobb mint a citromos. Ez se tökéletes de nincs az a szivárvány szín
2019. nov. 24. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!