Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elöltöltős mosógép tisztítása?

Elöltöltős mosógép tisztítása?

Figyelt kérdés
Vettem egy elöltöltős automata mosógépet használtan! Szerintetek hogyan kellene kitisztítani gondolok olyanra hogy atmosni ecettel esetleg? Illetve szivattyú ilyenkor át kell mosni? Még nem szedtem szét mosógépet! Ti mit tanácsolnátok?

2019. nov. 18. 08:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Először lúgos, utána savas öblítés célszerű, ez érvényes egyébként a lefolyótisztításra is.

Mivel a lúg távolítja el a szerves szennyeződéseket, így utána a sav jobban hozzáfér a vízköves lerakódásokhoz.

Viszont nem is maga a sav, hanem a vízkő savval képzett vegyületei elszíneződést okozhatnak a rozsdamentes felületen, ami két tényező függvénye: savkoncentráció, állásidő. Azaz mennyi ideig áll a dob a vegyületben.

Ezért célszerű enyhébb savkoncentrációt alkalmazni és azt mihamarabb átpörgetni, nem pedig sokáig állni hagyni, hogy szép fényes maradjon a felület.

Aki nem akar kockáztatni, illetve nem tapasztalta még ki ezeket a dolgokat, használhat inkább olyan szórófejes vízkőoldót, amit a zománcozott és krómozott felületekhez is ajánlanak a gyártók.

A kimeneti szűrőt kell tisztítani természetesen, de a szivattyút felesleges szétszedni szerintem, ha végzi a dolgát.

Az üstszájgumit, adagolórészeket, meg amit még könnyen szét tudsz szedni, azt érdemes is.

2019. nov. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A szivattyúnak van tisztítónyílása szűrővel, elég ha azt rendbeteszed. Nem kell hozzá ecet.
2019. nov. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!