Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hűtő. Hangosan zúg és melegszi...

Hűtő. Hangosan zúg és melegszik hátul. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Zanussi kombinált hűtő, 10 éves. Típusát már nem tudom, matricát nem láttam rajta, hogy rá lenne írva - hacsak nem az alján van.

- Bevízszinteztem, továbbra is hangos.

- Teszteltem, hátha így-tekerem-úgy-tekerem a lábát, továbbra is hangos.

A kompresszor rezeg és jó meleg - kb 50-60 fokos. Ez normális?


Lehet, hogy elszökött belőle a gáz? Ezt lehet javítani - érdemes?



2019. nov. 25. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Hátul azért meleg, mert ott adja le azt a hőt, amit elvont a készülék belsejéből (+ a veszteség), az normális. Azért hangos, mert a hátulján levő elpárologtató csővezetékei hosszúak, feltehetően elöregedett és elveszett a rezgéscsillapító gumiszalag. A nagyon mozgó csöveknél csillapítani kell a rezgést vastagabb befőttes vagy egyéb gumiszalagokkal ill. meg kell akadályozni, hogy a készülék burkolatához verődjenek a feketére festett csövek.
2019. nov. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gép nem folyamatosan megy hanem ki-be kapcsol akkor nem fogyott ki a gáz, semmi baja, hátul adja le a hőt, előttem íróval 100% egyetértek.
2019. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát ha elfogy a gáz, annak van valami jele, diagnozisa?
2019. nov. 26. 19:56
 4/4 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, ha ráteszem oldalról a kezem, elhallgat.


Szerzek majd szilenteket bele.

2019. nov. 27. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!