Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A házban gyakran "durrognak"...

A házban gyakran "durrognak" el a körték, mi lehet az oka? több lenn

Figyelt kérdés
Nem mindig azért, de elég sokszor, és mostanában lett gyakoribb. Apám szerint azért, mert erősen kapcsoltam fel, tehát szerinte ráütöttem a kapcsolóra, és ennek hatására durrant el a körte, holott én a szokásos módon kapcsoltam fel. Amugy a ház nem új, van vagy 50 éves, vezetékek azóta nem voltak cserélve, és mikor még régebbi PC-m volt, csinált olyat is, hogy mikor ment a PC-m és a bojler egyszerre, akkora a villanysütő bekapcsolásakor kivágta a biztosítékot...

2019. nov. 27. 21:38
1 2 3
 1/21 trollll válasza:
60%
Elavult az elektromos hálózat a lakásban azért, fel kell újitani
2019. nov. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A forgalomba hozott izzólámpák között sok a "kínai".
2019. nov. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
56%
Milyen izzóról beszélünk? Hagyományos, halogén, kompakt fénycső, LED?
2019. nov. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
3# szerintem villyanykörtére gondolt.
2019. nov. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
13%
Lehet, hogy kb. egyszerre lettek lecserélve annak idején, ezért most kb. egyszerre mennek tönkre.
2019. nov. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

A wolframszálas izzók 95 százalékban bekapcsoláskor mennek tönkre, mindegy ki és hogy taperolja a kapcsolót.

És azért gyakoribb, mert ma már csak sz@r minőségűt lehet kapni belőle. A gyártónak nem érdeke hogy tartós legyen. Ha kiég, úgyis veszel másikat.

"mikor ment a PC-m és a bojler egyszerre, akkora a villanysütő bekapcsolásakor kivágta a biztosítékot..."

Ez, és az izzók tönkremenetele köszönő viszonyban sincs egymással.

2019. nov. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

# 3 "Milyen izzóról beszélünk? Hagyományos, halogén, kompakt fénycső, LED?"

Te milyen izzóról beszélsz? Izzó izzóról vagy nem izzó izzóról? Ne viccelj!

Négy lámpát soroltál, abból az utolsó kettő nem is izzólámpa.

A kérdező pedig nem is beszélt izzóról, csak körtéről. Az pedig lehetne LED-körte is, amivel nem is látnék problémát, hiszen csak a formát fejezi ki.

Angol megfelelője a LED-bulb is nagyon elterjedt.

Még mindig jobb, mint a magyaros hülyeség: LED-izzó.


--------------

Fogalmak tisztázása után persze belátható, hogy a kérdés bizonyára izzólámpákra vonatkozik, azok szoktak elpukkanni mostanában, román izzók és hasonló vacakok.

A bolgár halogén azokhoz képest elég jól bírja, vettem pár 230 V / 70 W-os példányt, fénye is nagyon jó (LED-szarokhoz képest). De nem garantálok semmit, még hosszabb ideig kell tesztelni.

2019. nov. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Mi derült ki?
2023. márc. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

most vettem észre, hogy nem válaszoltam egyikre se, na de majd most :D

Szóval azóta nem nagyon volt, nem lett csinálva semmi, megállt magától. Viszont olyan volt párszor, hogy hirtelen kivágta a biztosítékot valami, többször is, ha egyszerre ment sok dolog (pc+bojler+tv). Éés a ludas a bojler volt, régi, és fűtőtestet kellett benne cserélni, azóta jó.


Tehát röviden a válasz az eredeti kérdésre: 100 százalék hogy az öreg vezetékek a ludasak (több mint 50 éves ház)

2023. márc. 26. 05:02
 10/21 anonim ***** válasza:

"100 százalék hogy az öreg vezetékek a ludasak"


Nemigen jelentenék ki ilyet.

2023. márc. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!