Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A gyümölcs centrifuga vagy a...

A gyümölcs centrifuga vagy a gyümölcsprés a jobb választás? Melyik tudja jobban kifacsarni a gyümölcsből a levet?

Figyelt kérdés

gyümölcsprés: [link]


gyümölcs centrifuga: [link]


2019. dec. 2. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyümölcsprés nem pont azt jelenti, amit linkeltél, de a linkelt formájában ugyanúgy centrifugális elven működik.

Másik centrifugától abban különbözik, hogy egy almát egészben is el tud nyelni. Míg az olcsóbb centrifugához neked kell feldarabolni.

Végeredmény ugyanaz, cserébe a présnél több alkatrész mosogatásáról kell gondoskodni utána.

Pedig én az egyszerű centrifugánál is azt utáltam legjobban, amikor a sok alkatrészt mosogatni kellett.

Más fogalom a valódi prés, ami nem centrifugál:

[link]

De ez citrushoz való. Vannak másfajta prések is, ami nem centrifugális.

A centrifuga nagyon hatékony, mindkét fenti változatban, hiszen jó száraz anyag marad utána, bár állítólag egyes tápanyagokat, vitaminokat részben károsíthat, oxidálhat. De valamennyi marad is még bizonyára.

2019. dec. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A centrifugális elv a magas fordulatszámot jelenti, ez a prés viszont alacsony, 80-as fordulaton üzemel.
2019. dec. 5. 09:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Jobban megnézve valamit elnéztem (#1).

Azt hittem, az alsó részében egy centrifuga van, a csiga pedig csak a bezúzást segíti, de nem.

2019. dec. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!