Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szarvasi SZV611 kávéfőző tele...

Szarvasi SZV611 kávéfőző tele van vízkővel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb 3 havonta átmostam ecettel az elmúlt 2 évben, de sosem néztem bele. Hát nagy hiba volt. Egyszer csak nem nyomta ki a vizet, bent maradt az egész a tartályban. Azon se csodálkoznék a látottak alapján ha fél centi vastag lenne. Mit tegyek? Öntsek bele ecetet, citromsavat és hagyjam állni pár órát?

2019. dec. 17. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Várd meg mig valaki nem javasolja, hogy szaladj el a boltba konkrét vizkőoldóért, addig meg igyál instant kávét.
2019. dec. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

Az ecet nem túl erős vízkőoldó, illetve az sem mindegy, mivel csinálod, vagyis hány százalék ecetsavat tartalmaz.

Ha nekiesel túl erős sósavval, az meg okozhat egyéb bemaródásokat is, úgyhogy ésszel kell nekiállni.

Nekem mondjuk ilyen gondom nem lenne, reverz ozmózis víztisztító van a konyhában beépítve, amivel vízkőmentes italok és ételek készíthetők, teától kezdve minden, egy más minőség.

2019. dec. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ecet nekem segíteni szokott ilyenkor, na nem elsőre, párszor le kell főzni vele. Minél erősebb, annaql jobb, de azért higítsd.
2019. dec. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Annál*
2019. dec. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szirty ***** válasza:

Én is ecettel csinálom. Hagyom állni benne pár órát utána ecettel átfőzöm kétszer.


Utána tiszta vízzel is átfőzöm 3-4 alkalommal, hogy megszabaduljon az ecettől.

2019. dec. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a Szarvasi kávéfőzők egyik általános hibája, hogy túl hamar lerakódik belül a vízkő, és olyankor nem nyomja át a vizet, alig pár csepp kávét enged csak ki, de azt is hidegen!

Az ecet jó ötlet, viszont annak hígítása annál rosszabb, mert úgy nem sokat ér! Mi azt csináltuk, hogy minimum 20%-os tömény ételecettel főztük át, egymás után legalább háromszor, és bevált, csak sajnos nem elég gyakran, és ez lett a gép veszte, mikor végleg tönkrement! 3 havonta nem elég, sajnos inkább 3-4 hetente ajánlott legalább!

2019. dec. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ecet nagyon vastag vízkövet nem fog tudni feloldani, de meg lehet vele próbálkozni. Az a baj, hogy ezek az olcsó kávéfőzők mind alu kazánosak, így erősebb oldószerrel nem lehet nekiesni, mert szétmarja és akkor biztosan kuka. Megjegyzem ez vonatkozik a citromsavra is!!
2019. dec. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!