Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen víztisztító berendezést...

Milyen víztisztító berendezést ajánlotok?

Figyelt kérdés

2020. jan. 16. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Olyat, ami az igényeket kielégíti és árban is elfogadható.

Tényleg, mik is az elvárások?

2020. jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen célra?

Én akváriumhoz RO szűrőt használok, de visszasózó patronnal ivásra is alkalmas, ezeket szokták a mosogató alá szerelni. Hátránya, hogy eléggé pazarló, legjobb nyomás és összeállítás mellett is fele-fele arányban van minden téren megszűrt vized és mellékvíz ami megy a csatornába.

2020. jan. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ivás, illetve főzési célra nem olyan vészes az RO-víztisztító vesztesége, ami nálam 1:4 (utóbbi a veszteség). De ha valaki forintosítva kiszámolja, elég komolytalan összeg jön ki. Ráadásul, ha javítanám az arányt, romlana a szűrés minősége és nőne az RO-membrán terhelése, amitől hamarabb kilyukadhat, akkor meg az jár plusz költséggel, hogy cserélni kell.

De mindezt nem erőltetném másra is, mert lehet, hogy neked megfelel más technika is, ez igényfüggő.

2020. jan. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam ahogy írtam csak az akváriumhoz van használva, 2x125 gallonos membránok vannak sorbakötve, a víznyomásom pedig 5 Bar, így csinál 1:1-es arányú RO és mellékvizet. Heti szinten 100 litert cserélek az akváriumban, így azért nem mindegy, hogy mennyi megy a csatornába. 1:4-es arány azért elég rossz, gondolom nálad kevesebb lehet a víznyomás ez miatt. Ezeknek azért a jó hatásfokhoz kell 6 Bar körüli nyomás ,kilyukadni tuti nem fog. Inni nem ittam belőle, de mivel minden ásványt kiszűr, így hosszab távon szerintem nem is egészséges. Akváriumon kívül csak a kávéfőzőbe teszem, meg a vasalóba. De mostam kocsit is vele, és arra nagyon jó. 😀
2020. jan. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4,5 bar körül szokott lenni, de csak fogyasztásra van használva, így belefér az 1:4 veszteség. Ez egy amerikai membrán, pont erre van specifikálva (65 psi), a hozzá adott fojtószeleppel megy, már évek óta.
2020. jan. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!