Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi lehet a mikrohullámúnak a...

Mi lehet a mikrohullámúnak a baja és mennyibe kerülne megcsináltatni?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy használt mikrohullámút mivel a régi már több mint 5 éve tönkre ment és újra nem volt keretünk, viszont ez a mikrohullámú elég furán viselkedik.. Grillezős funkciós, szóval kétlem hogy valami fém vagy aranyozott szélű vágta volna haza mivel a grillezősökbe azt szabad rakni, illetve félig működik is de elég furán.. Ha sima melegítésre állítjuk akkor olyan mint ha a réztekercsek égnének benne olyan fura bakelit szag jön kifele, ha grillezősön van akkor melegít bár elég lightosan mivel a maximális grill hőmérsékletre fel van tekerve és a mikroba még egy grillezős rács is van bele rakva hogy az étel meg bírjon melegedni mégis sokszor a hűtőből kivett parizelt vagy a vajas kenyeret még a langyosra se melegíti fel.. Arra tippelek hogy az a kis fekete doboz szerűség ment tönkre ami általában a mikrók halálát okozza, bár remélem nem mert az elég sokba lenne a javítása.. A másik tippem pedig valami tekercs vagy biztosíték kondenzátor cseréje.. Egy szervizbe esetleg mennyit kérnének el ezért?

Válaszokat előre is köszönöm!!



#baj #mennyibe kerül #mikró #mikrohullámú sütő #grillezős mikró #grillezős mikrohullámú sütő
2020. jan. 28. 02:45
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Égett szaga szokott lenni a csillámlapnak, ha ráégett a zsiradék.

Meg kell nézni alaposan, ha égés van rajta, letisztítani. Ha már beégett a csillám anyaga is, cserélni kell.

2020. jan. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
+1 csillámlemez lesz a hibaforrás.
2020. jan. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mikro funkcióban rendesen melegít? Nincs fura íze pl a húsnak ilyenkor?
2020. jan. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mikró funkció alatt a grillezősbe is TILOS fémet rakni!


Fémet KIZÁRÓLAG akkor szabad bele rakni, ha csak grill funkciót használod (mikró és kombinált esetén NEM)

2020. jan. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok: Bocsi hogy itt válaszolok és egyben!


#1: Értem! Nos akkor a mai nap folyamán ha nem esik az eső szét szedem, kitakarítom és meglátjuk mi a helyzet belülről! Előre is köszönöm!


#2: Neked is köszönöm!


#3: Mikró funkcióban egyáltalán nem is melegít, úgy mond kipróbáltuk még akkor amikor kaptuk volna és lenyomtuk a biztonsági zárat és a tányér forgott meg minden de hőt semmit nem adott ki. Igen tudom hogy ez felelőtlenség meg sugárzás veszélyes, de hát manapság mi nem az?!! Szóval ott ha arra kapcsoljuk nem melegít viszont rögtön olyan leégés szaga van.. A grillezős funkció melegít de az is nagyon gyengén ezért is kellett a mikrózos rácsot egy régebbi mikrónkból ami megmaradt bele rakni hogy közelebb legyen a fűtőszálakhoz, de ígyis sokszor még a langyost sem éri el a vajas kenyér sem.. Az viszont ízre nem csinál semmi különösebb ízt, csak mint amit a sima mikrózásnak kellene hogy csináljon :D


#4: Igen azt tudom hogy a mikró funkció alatt, de a grillezős funkción használjuk mivel csak az melegít az is nagyon gyengéden, mint ha már az is haldokló félben lenne :/ :D

Mikró esetén soha nem raktunk fémet vagy aranyozott szélűt, csak grillezős funkción, de igazából itt a sima mikrózos funkció teljesen meg van hallva mint írtam és fura szagot ad ki, így azt is szeretném helyre hozni vagy hozatni valakivel ha nem sok pénz... De azért köszönöm a válaszod és az infót, bár már nem az első mikrónk :D (általában az a fekete doboz adta meg magát, itt szerencsére az még nem adta meg, bár ki tudja, lehet ha megjavítom/megjavíttatom akkor az fog tönkre menni...)

2020. jan. 29. 02:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért a felelőtlenségnél kicsit több, ha valaki elkezdi főzni a szemében a folyadékot.
2020. jan. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6: Most 5-10 másodperctől úgy sem lesz semmi bajom sem nekem sem akik ott voltak mellettem, annál azért több idő kell hogy bármi bajunk legyen.. A sugárzást lehet megkaptuk de azt amúgyis meg lehet kapni csukott ajtón keresztül meg ha nincs mikród akkor is :D

De igazából engem most nem is ez érdekel hanem az hogy újra működőképes legyen a mikró minden funkciója :)

2020. jan. 29. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!