Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen légkondit érdemes...

Milyen légkondit érdemes venni? Gondolom a beszerelhető jobb. Tudtok oyat ajánlani, ami elfogadható árban? Tetőtéri lakásba kéne és csak néha használnánk este alváshoz (30fok van este), mert pici babánk van, jobb, ha nem megy egész nap.

Figyelt kérdés
2010. júl. 23. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:

A SPLIT típusok előnye, hogy a kültéri egység külön van, a falon kívül, így annak zaja is kívül marad. A fogyasztás miatt én csakis inverteres típust vennék (nekem van mindkettő fajta), drága az áram, behozza a különbséget, és a minőség tekintetében sem mennék a közép alá, hogy ki is tartson addig, amíg behozza a különbséget, ne legyen folyton gond vele. Nekem LG és Hitachi van otthon, munkahelyen Daikin. Ezek inkább mind felső-közép kategóriások.


A nem inverteresnek azon túl, hogy többet fogyaszt van még egy komoly hátránya, vagy megy vagy nem. Az inverteres mindig annyira megy, amennyire éppen kell. Vagyis az egyik teli tüdőből fújja a hideget, majd abbahagyja ha a beállított hőfokot elérte, a másik folyamatosan megy, de éppen annyit fúj, hogy a beállított hőfokot tartsa. Ez nem a ventilátor fordulatszámát jelenti, azt mindkét fajta beltéri tudja, hanem azt, hogy mennyire hideg az, amit fúj. Kicsi babához meg pláne az inverterest venném e miatt. Sokkal kíméletesebb. És drágább.


Típusra jókat hallottam még a Fujitsu és a Toshiba klímákról, pár éve a Samsung még a kerülendő kategória volt, de lehet, hogy azóta fejlődtek. Olcsó húsnak nagyon híg leve szokott lenni a klímáknál, ettől óvakodnék. A szakszerű beszerelés/feltöltés is nagyon fontos.


Persze minden azon múlik, mennyit tudtok rászánni. Hiába adok okos tanácsokat, ha a keret fix.

2010. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem Ice Blue by Genex klimám van az jó?
2010. júl. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!