Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van-e olyan applikáció midea...

Van-e olyan applikáció midea klímához, amelyik tudja a kövess engem üzemmód beállítását?

Figyelt kérdés

2020. febr. 9. 22:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez mit takar?
2020. febr. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
. FOLLOW ME (Kövess engem) funkció gomb A gomb megnyomása után a szobahőmérséklet érzékelését a távirányító fogja végezni. A távirányító kijelzi az általa mért hőmérsékletet és 3 percenkén továbbítja azt a beltéri egységnek.
2020. febr. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A kérdés csak az, hogy minek?

Ha a távirányító nálad van és átviszed a másik szobába, ott fogja mérni a hőmérsékletet. Ha a mobillal állítod a klímát, abban meg nincs hőmérő, tehát fölösleges.

Nem értem egyáltalán, hogy jön ez a kérdés elő?! Ennyire lusta vagy a távirányítóért érte menni?

A mobilos app egy dologra való: hogy be tudd kapcsolni otthon a klímát még a munkahelyről és már hűvös lakásra érkezz haza. Arra viszont tökéletes!

2020. febr. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Azt értem,hogy a távirányítóval ,hogyan kell beállítani, de a telefonomról, távolról(munkahelyemről) hogyan tudom beállítani,a kövess engem üzemmódot, mikor a távirányító otthon figyel, ráirányítva a beltéri egységre?

Mert bekapcsolni, hőfokot állítani, turbó stb. ezeket lehet, de ekkor a beltérinél méri a hőfokot, a plafonnál és pár perc alatt eléri a beállítottat, és én azt látom a telefonomon, hogy otthon 27 fok van, holott ez nem igaz, mert ahol a távirányító el van helyezve a dohányzó asztalon, ott csak 21-22 fok.

Tehát én az elhelyezett távirányítónál mért hőfokot szeretném látni a telefonomon.

Minden oké, ha nem kapcsolom ki a klímát, akkor a távirányítónál mért hőfokot látom, de ha kikapcsolom,reggel, mert megyek dolgozni, és délután a telefonomról bekapcsolom, akkor nem a távirányítónál mért hőfokot látom, hanem a beltériben mértet.

Ezért szeretnék olyan applikációt, amelyikben a telóról tudom állítani, hogy a valóságot lássam.

2020. febr. 10. 08:29
 5/13 A kérdező kommentje:

Szóval klíma fűtésről van szó, és a kanapén ülve a dohányzó asztal magasságában a 21-22 fok kevés. A hőfok 27-re van állítva.

A meleg fennt a plafonnál 27-28 fok .A beltéri tetején ahol beszívja a levegőt, van úgy,hogy 30-31fok. Ha a beltérinél méri, akkor lelassul,mert bőven megvan a hőfok.(Inverteres midea klíma 3.5Kw) .

Ha a távirányítónál (kövess engem üzemmód) akkor csak 21-22 fok akkor meg dolgozik, hogy elérje a beállított(27fokot) .

Így folyamatosan megy, és fogyaszt is rendesen (1-1.4Kwh óránként).Nem bírja elérni a távirányítónál a kanapénál a beállítottat.

Így lesz csak a fűtésem villany számlája kb: 30.000Ft.

Szóval,akkor, hogy gazdaságos?(30nm a nappali, jó van lépcsőfeljáró a tetőtérbe, megy oda is fel a meleg.)

2020. febr. 10. 08:58
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges ennyire túlbonyorítani a dolgot! Mert oké, hogy 27 fokot látsz a 22 helyett, de mit tudsz vele csinálni? Semmit, mert a klímának akkor is idő kell, hogy felfűtsön ha te most távolról tekergeted. De egy idő után úgysem fogod. Én is részben klímával fűtök, de az enyém nem ennyire inteligens, bár lehet hozzá kapni valami modult ami olyan mint egy netes távirányító. Ha munkába indulás előtt le is kapcsolom, akkor max állítok neki egy késleltetett indulást, de amúgy nem hiányzik a távolról való állogatás. Az inkább azoknak jó akik hosszabb időre elutaznak, és hazaindulás előtt ,távolról felfűtik a lakásukat. Egyébként ha ekkora hőkülönbség van a két mérés közt, akkor esetleg kapcsold nagyobb fokozatra a ventilátorát, hogy jobban forgassa a levegőt.
2020. febr. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Klímával meg úgy gazdaságos fűteni, ha külőn mérőn van H tarifával, mert azzal ilyenkor kedvezményes tarifát számláznak.

[link]

2020. febr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A tetőteret fűtöd vele, az itt a fő probléma. Bőven elég lenne neki az a 30 nm is, valamint ezért van akkora hőkülönbség is. Vagy le kell zárni valahogyan, vagy egy komoly fűtőeszközt kell bevetni.
2020. febr. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Így lesz csak a fűtésem villany számlája kb: 30.000Ft."


Ez csak akkor igaz, ha folyamatosan megy a klíma.


1,4 Kwh óránként az 33,6 Kwh naponta, azaz 1008 Kwh ha 24/7-ben megy a klíma. Ez kerül kb 38 ezerbe.


Mellesleg pusztán klímával fűteni nem gazdaságos télen, max egy hűvösebb őszi napon, mikor a rendes fűtést még nem akarod bekapcsolni.

2020. febr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9-es! Ezért kell H tarifát igényelni, mert akkor az éjszakai áram díjában adják a villanyt fűtési időszakban, ami meg így olcsóbb mintha gázzal fütenél! Főleg amilyen vacak időnként a gáz fütőértéke.
2020. febr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!