Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan lehet leolvasztani egy...

Hogyan lehet leolvasztani egy hűtőszekrényt, mire kell vigyázni?

Figyelt kérdés

Még sosem csináltam ilyet, elvileg ez is automata lenne, de egy nejlonzacskó hozzáért a hátfalhoz és most 8-10 cm vastag jég van a hátulján.

A fagyasztóban vannak még dolgok, így nemsokára le lehet olvasztani, de érdekel, van e valamilyen veszélye, meg mire kell vigyázni, illetve mennyi ideig tarthat az egész?



2020. febr. 11. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Ki kell kapcsolni, majd az ajtót nyitva kell hagyni és megvárni, míg minden jég eltűnik és a belsejében szobahőmérséklet lesz. Az alján szokott lenni egy kis rés, ahol a víz kifolyik, oda tegyél egy edényt, hogy abba follyon, ne a padlóra.
2020. febr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Csak kihúzod a konnektorból, kinyitod az ajtót és vársz. Vagy egy fél napig tartott nekem legutóbb. Kitörölgeted és kész.
2020. febr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Ha nem akarsz fél napot várni, akkor fogsz egy nagyobb edényt, vizet öntesz bele, felforralod, beteszed a hűtődbe és becsukod az ajtót. A rendszered leadja a hőt és a hűtőd kiolvad. Fél óra alatt megvan az egész.


Előtte persze kapcsold ki a hűtőd.

2020. febr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
olvasd el a hasznalati utmutatojaban, hogy hogyan kell
2020. febr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Nem ír semmit a leolvasztásról, elvileg nem lenne szabad benne jégnek lennie.

2020. febr. 11. 16:18
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Én is forró vizes edényt szoktam betenni. Kipakolom a szajrét, a fagyasztottakat bebugyolálom egy takaróba. Alulra rongyokat teszek, aztán rácsukom az ajtót. Arra vigyázz, hogy annyira ne legyen forró a víz, hogy megolvadjon a hűtő anyaga (én nem legalulra, hanem egy polcra teszem a vizet). Pár perc várakozás után meg lehet próbálni óvatosan fa vagy fémeszközzel levakarni vagy pattintani a jeget. De ezzel már tényleg tönkre lehet tenni a hűtőt, ha kilyukasztod azt a csatornarendszert, amiben a hűtőfolyadék kering, akkor annyi volt neki.


Az a 8-10 cm vastag jég viszont nekem nem stimmel, annyi nem lehet rajta szerintem.

2020. febr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
pontosan milyen típusú hűtő?
2020. febr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

én is melegvízzel csinálom. nem kell felforralni, mert megolvasztod a belső műanyagokat!!

Ami a bojlerből kijön - amit még éppen elvisel a kezed egy pillanatra elég - kicsi a belső tér hamar felmelegíti.


húzd ki - van gomb is, de én kihúzom az áramból az a biztos :D


ne kis 1-2 litere lábossal tegyél bele, hanem 8-10 litert minimum vagy többet, amit be tudsz, annál hamarabb leolvad.

én a fagyasztóba is teszek melegvizes ásványizes palackot.

ha elhül a víz és még van jég, cseréld ki!


amire figyelni kell: a jédarabokat ne feszeges, mert megsértheted nagyon nagyon könnyen a hűtő belső csővezetékét és akkor lehet venni új hűtőt!!!!

késsel, villával, ollóval szintén nem nyúlkálunk!!


rakd körbe törölközővel az ajtónál nehogy alá menjen a víz - de ha el tudod húzni a helyéről akkor legalább felmohatsz alatta is.

Amíg olvad addig - az előzőleg kivett - összes alkatrész polcokat, rácsokat alaposan törölgesd át ecetes, mosogatós vízzel hogy fertőtlenídtsd.

Ha leolvadt a cucc akkor szintén törölj át minden belső rész fertőtlenítés céljából - nem lesz büdös. Tölöd szárazra, vagy hagy megszáradni teljesen. Ha van vizes porszívód azzal is kiszivathatod.

2020. febr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egy Elektrolux hűtőm van, előtte egy nagy Whirlpool volt, de a nyáron pár nap után arra jöttem haza, hogy bedöglött a kánikulában és tönkrement benne minden.

Szerencsére garanciás volt, így visszaadták az árát, de ugyanazt a hűtőt már nem tudtam volna megvenni, mert közben megdrágult a boltokban.

Nem is akarok már olyan nagy hűtőt, mert csak a károm lesz nagy, ha tönkremegy esetleg megint, ennek csak felül van egy kis fagyasztója, amit azért teli szoktam rakni, de annyi elég.

Lehet, hogy nincs tíz cm, de jó vastag a jég, nem tudom, mi van a zacskóban, mert teljesen be van már fagyva a jégbe.

Karácsonykor észrevettem már, hogy jegesedik, de akkor rengeteg élelmiszer volt benne, gondolnom sem lehetett a leolvasztásra, de most már nagyon itt lenne az ideje.

Van egy hordozható hűtődobozom, csak kint van az erkélyen, üres üvegek vannak benne, de majd abba teszem a fagyasztottakat, nem várok vele, amíg elfogynak, holnap, vagy holnapután megcsinálom.

2020. febr. 11. 19:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Lángszóróval.
2020. febr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!