Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mitől csökkenhetett le a...

Mitől csökkenhetett le a klíma fűtőteljesítménye?

Figyelt kérdés

2.5 kW - 16 m2, nyomások jók, gáztöltet jó.

Nincs egy éves a klíma. Át lett helyezve a beltéri, addig és azután két hétig jó volt. Utána elkezdett csökkenni a teljesítmény, elengedett valamennyit a gázból. Meglett a szivárgás, javítás után fel lett töltve a gyári mennyiséggel, mégsem jó. Korábban 22 fokon elég melegem volt, 23 fokon már folyt rólam a víz, ezzel szemben manapság 26 fokra állítva a fogyasztás az egekben, csukott ajtónál a hőmérők elég gyorsan 24+ fokot mutatnak, de hideg van, a hőérzet rossz. Korábban méterekről is meleg levegőt lehetett érezni, most mindig hideg levegőt érezni, kevés a kifújt hőmennyiség. Hiába mérek akár 40+ fokot, nincs benne erő. Nyitott ajtónál a korábbi jól működő 22-23 fokra állítva alig mutatnak 21.5 fokot a hőmérők.



2020. febr. 11. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom . Sajnálom , komolyan . Emiatt is voltam bizalmatlan ezzel a friss megoldással szemben .
2020. febr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyanaz helyezte át, aki beszerelte? Nekünk a klímaszerelő meg a saját maga által berakott klímát sem vállalja áthelyezni, mert azt mondta, hogy azt csak első behelyezéskor tudja tökéletesre beállitani. Használt klímát felszerelni már nem lehet, mert nem lehet még egyszer működőképesen feltenni. Valamit a vákumról magyarázott, hogy az már nem lesz ugyanolyan. Nem értettem pontosan.
2020. febr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A sok kérdésből néhány: ki helyezte át, le lett-e szivatva a gáz hűtőköri megbontás előtt, áthelyetés után volt-e vákumolás, újratöltés volt "friss" gázzal vagy csak töltet kiegészítés és így tovább...
2020. febr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Más helyezte át, de a végén az eredeti telepítő cég cserélte az egész csövezést és töltötte fel, lefejtés után kiegészítve a megfelelő mennyiséggel.

Szerintem át lehet helyezni amennyiszer akarjuk, ugyanúgy fűtött utána, mint azelőtt. Ha nem szökik el a gázból valamennyi, akkor még ma is jó lenne.

Szerintem csak azért nem akarják vállalni az áthelyezést, mert alig van rajta haszon, én is sok cégnél belefutottam ebbe. Egy klímát feltenni két-három óra, az áthelyezéssel szintén elmegy ennyi idő. Az áthelyezésnél csak a munkadíj van, mint haszon, de egy új klímánál keresnek a klímán és még ott van a beszerelési költség is, ami akár a másfélszerese is lehet a rendes árnak, ha máshonnan vett klímát kell felszerelniük. Nem véletlenül. A kültéribe 5 perc alatt vissza lehet gyűjteni a gázt, úgy ahogyan az gyárilag érkezik (máshogy nem is engdtem volna megcsinálni), innetől kezdve kis túlzással ugyanazok a lépések, mint egy új klíma esetében, persze ha akarjuk, a végtelenségig lehet bonyolítani. Sok esetben épület szigetelése miatt kell levenni a kültérit, azt is vissza lehet úgy tenni, hogy jó legyen és ugyanúgy ki lehet vákuumozni utána a rendszert.

2020. febr. 11. 20:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem a klímával van a baj, hanem a szobával. Nem tudom hova helyeztetted, de lehet, hogy a levegő útjában van valami, így az nem tud elkeveredni, ezért a klíma környékén pár pillanat alatt 26 fok lesz, amitől kikapcsol, míg a szoba többi, főleg alacsonyabb részein lehet hogy 20 fok sincs. A kifújt levegőnek szabadon kell tudnia áramlani az egész szobában.
2020. febr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Szerintem át lehet helyezni amennyiszer akarjuk, ugyanúgy fűtött utána, mint azelőtt. Ha nem szökik el a gázból valamennyi, akkor még ma is jó lenne."


A fenti mondatban benne van a válasz: ugyanúgy fűtött utána, mint azelőtt. Tudom milyen volt a klíma és attól most fényévekre van. Túl kicsi a szoba és túl sok a klíma minimum teljesítménye, a szoba közepe felé fújt és rám, ezért kellett áthelyezni. Nyáron megfagytam, de valamennyi hideg így is kiment, télen megsültem, de a melegből semmi nem ment ki, nem terjed úgy, mint a hideg. Áthelyezés után sokkal jobb lett a helyzet, ugyan a szobán kívül nem lett meleg, de már nem közvetlenül rám fújt és ment ki annyi hő, hogy ne legyen túl meleg bent, mivel az ajtóval szemben lett feltéve. Így nyáron is sokkal jobb lesz, több hideg kimegy, a klíma pedig bőven bírja, egész nyáron minimumon ment, de ha becsuktam az ajtót, kikapcsolt vagy szinte fagyos volt a levegő. Eredetileg is az ajtóval szembe kellett volna feltenni, de ki kellett találnom egy megoldást, amivel ki tudom kerülni az útban lévő csövet. A klíma előtt szabad a hely, nincs útban semmi. Magasabb fordulaton a klímától méterekre, két ajtón át is érzem a légmozgást, ez volt a cél.


Érdekes még, mikor volt elég teljesítménye a klímának, nyitott és csukott ajtónál is egyenletesen emelkedett a hőfok, egyenletesen lett meleg, amikor 23 fokot mutattak a hőmérők, az valóban annyinak tűnt és a klímán is 22-23 fok volt beállítva. Most pedig nyitott ajtónál 23 fokra állítva nem mutatnak a hőmérők 21.5-nél többet, csukott ajtónál pedig pillanatok alatt felszalad akár 25-26 fokra a hőmérséklet, de nem érződik 20 foknál többnek. A klíma nem kapcsol ki, folyamatosan megy, magasabb a fogyasztása, de fele annyi erő sincs benne, a hideg/langyos levegő pedig megzavarja a hőmérőket, csak úgy, mint a párátlanítóm esetében. Gyorsan megemeli a hőfokot, de meg lehet fagyni mellette, kikapcsolás után viszont gyorsan le is zuhan.

2020. febr. 11. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!