Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hajszárító és a kábel elosztó...

Hajszárító és a kábel elosztó ha a vízben vagyok bele esik a műanyagkádba bajom lesz?

Figyelt kérdés
Mosdókagylónál szárítottam a hajam, és a kábel hozzá ért a csaphoz és megnyitotta a vizet csak a kábel kapott vizet.

2020. febr. 14. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Á dehogy.
2020. febr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
70%

Amíg nem sérült a vezeték szigetelése, a víz nem tud áthatolni rajta. Erről két réteg is gondoskodik, ha a külső sérül, még akkor is marad egy szigetelőréteg. Ezért sem szabad toldozgatott, szigszalagozott vezetéket használni, vagy olyan piaci / kínai szerkezetet, ami nem felel meg a hazai szabványnak.

Oroszországban volt egy jól dokumentált eset (azaz nem kitaláció), ami széles nyilvánosságot kapott.

Egy fiatal lány az ottani közösségi oldalon (VK) akarta szemléltetni, hogy a mobiltelefon nem ráz, töltés közben sem, a fürdőkádban.

Egy gond volt, a hálózati hosszabbítót valahogy berántotta a vízbe, amit sajnos, de törvényszerűen nem élt túl.

2020. febr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor én sem élném túl mint az a lány?
2020. febr. 14. 11:30
 4/8 A kérdező kommentje:
Olvastam hogy a hajszárító bele esik a kádba vége, de nem tudom hogy 100%kos e?
2020. febr. 14. 11:35
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg azt is olvastam hogy a zuhanyrózsát fogom és a hajszárítót akkor is végem, igaz?
2020. febr. 14. 11:47
 6/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
70%

Ha száraz a hajszárító, illetve nincs még vizes kapcsolat a feszültség alatti, fémes részekhez, addig megúszható.

Ellenkező esetben viszont még a vízcsapot sem kell megfogni, ha a vizes papucson, illetve járólapon keresztül földelődsz, azt sem éled túl, nagy eséllyel.

Fürdőkádba esett hajszárítóról nem is beszélve.

2020. febr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%

Próbáld ki és megtudod.

Elrettentő szakirodalom: A Pogány Madonna, amikor Ötvös Csöpi hajszárítóval kergeti a kádban ücsörgő tökmag tőkesúly nélküli játékvitorlását.

2020. febr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ha száraz a hajszárító, illetve nincs még vizes kapcsolat a feszültség alatti, fémes részekhez, addig megúszható."

Ha érintésvédelmi relé (fi relé) van a rendszerbe kötve, az is nagyot lendít a túlélési esélyen.

2020. febr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!