Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan tudnám a mosógép...

Hogyan tudnám a mosógép dobját újra fényessé tenni?

Figyelt kérdés
Ecetet öntöttem bele a dobba is,meg a fiókba is, indítottam egy 60 fokos mosást és amikor kész lett,észrevettem,hogy mintha kimarta volna a dobot. Mivel tudnám visszaállítani a fényét?

2020. febr. 14. 11:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel. Ez az ecet elavult dolog, főleg az új gépekhez nem való. Lehet már kapni rengeteg savmentes mosógéptisztítót. Csak az öko, meg biomegszállottak tolják az ecet témát. Úgy mint a mosódiótmeg a többi semmirevaló szrságot. Régen ezek nemis voltak.
2020. febr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
90%

Sajnos ez a probléma a legtöbb savnál jelentkezik, hogy noha önmagában nem támadja meg a rozsdamentes acél felületét, de a sav és a vízkő reakciójakor keletkező vegyületek már igen.

Először is nézd meg, hogy kézi polírozással (ronggyal stb.) mennyire javul a helyzet, mert ettől függ, hogy mennyire kophat le később esetleg "magától" is.

Az egész dob újrapolírozása ugyanis már komolyabb kihívást jelentene, akkor már egyszerűbb beletörődni általában.

2020. febr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igaz,hogy nem irtam le, de vettem már kb. minden féle por alapú,gél alapú tisztítószert a mosógépbe, de nem vettem észre,hogy tisztább lett volna valamivel is a mosógép. Csak rengeteg hab lett benne.
2020. febr. 14. 11:46
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan tudnám a mosógép dobját újra fényessé tenni?"

Nem kell ilyennel foglalkoznod, így is ugyanúgy fog mosni.

2020. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

nem kell szépnek lennie elég ha tiszta :)

belül majd úgyis megpolirozzák a ruhát

2020. febr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki nem tolja agyon mosóporral, mosógéllel és öblítővel a gépet akkor nem lesz koszos a gép. 3-4 havonta szoktam mosógép tisztítóval átmosni, de az a kis flakon kb 3 alkalomra el szoktam osztani.
2020. febr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!☺️
2020. febr. 14. 13:36
 8/18 anonim ***** válasza:
58%
Semmivel. Áldd az eszed, hogy lemarattad az ecetsavval. Az ugyanis csak lúgálló volt.
2020. febr. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Bocs,hogy nem tudtam. Mindenhol az ecetről olvastam,hogy micsoda csodát művel...hát nálam nem.
2020. febr. 15. 12:05
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Öblítő helyett olyan 30-60ml 20%-os ecet rohadtul elég. Másra ne használd.
2020. febr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!