Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hajszárító javítás?

Hajszárító javítás?

Figyelt kérdés
Van egy hajszárítóm ami elkezdett berregni fura hangot kiadni, szétszedtem és gondoltam a hajszálak a ventilátor tengelyére akadva. elkezdtem szedegetni őket majd visszacsavaroztam. de most már el sem indult csak mind ha próbálna elindulni és elkezdett kicsit büdösödni? Mi lehetett alapból az oka és mit rontottam el?

2020. febr. 16. 00:12
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

ha nem megy a ventilátor akkor ne kapcsold be , mert a fűtőszál csak úgy marad ép ha kap légáramlást! ventilátor nélkül 5-10 másodperc múltán elég!! az meg olyan mint egy égő, csak cserélni lehet.


a motornak meg valszeg nem csak a hajak a gondjai hanem mindenféle más kosz, por egyebek amit beszívott.

Teljes szétszedés, alapos takarítás, csapágyak kenése.


vagy pedig valamit elbaltáztál és elszakaítottál egy vezetéket a motornál, a motor tekercselésénél.

2020. febr. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
75%

Mielőtt összeraktad, kézzel ellenőrizve szabadon forgott?

Ezekben kommutátoros DC-motor van, aminek a fűtőbetét leágazása képezi a feszültségosztót, utána diódás egyenirányító hajtja meg.

A kommutátor, illetve kefe elhasználódása gyakori hibaforrás.

2020. febr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A kezemmel szabadon forgott és amíg nem szedtem szét nem volt ekkora baja csak hangja volt de rendesen ment. vezetéket nem szakítottam el ja és a fűtés külön állítható és azt akkor be sem kapcsoltam szóval akkor gondolom annak se lehetett baja. És még annyi hogy fogalmam sincs hogy kéne szétszedni a ventilátort mert nem tudom leszedni a motorról. Ha kell tudok képet küldeni köszönöm ment a zöld kéz
2020. febr. 16. 11:28
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Az is előfordulhat, hogy összerakás közben szorult meg valami és ha szétszeded, akkor ismét jó.
2020. febr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Kuka! Ugye nem akarsz lakástüzet?
2020. febr. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!