Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miert tömödött el a vadonatuj...

Miert tömödött el a vadonatuj ragasztopisztoly belseje a hozza adott ragasztoruddal?

Figyelt kérdés
Elsö hasznalat volt, hasznalati utasitas alapjan, Lidl Parkside ragasztopisztoly a hozza valo ragasztorudakkal. A ragasztofejen valtozo sebesseggel jött ki a ragaszto es sokszor erösen nyomni kellett, hogy jöjjön valami, vegül hatrafele olvadt benne a rud! Mire ezt eszrevettem (mert a fejet figyeltem), mar egy formatlan alakban összevissza folyt visszafele a megolvadt rud. Aramtalanitottam es hagytam kihülni, nem mertem tovabb hozzanyulni. Mit tehetek? Vegleg elromlott?

2020. febr. 18. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Nem árulom el, hogy miért tömödött el. De esetleg megtudhatod ha kiveszed belöle a maradék rudat, felfütöd és egy drottal elölröl megprobálod kipiszkálni az akármit. Vagy egy jobb megoldás ha visszaviszed, hogy cseréljék ki.
2020. febr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
46%

Nem tudom, mire akarod használni, de sok esetben többet ér egy hőlégfúvó, mármint azzal olvasztani az anyagot.

Ha van otthon esetleg.

2020. febr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Már másra alkalmatlan pákaheggyel is szoktam, hőlégfúvó híján.
2020. febr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat! Cipöt ragasztottam vele. A gepbe teljesen beleolvadt a ragasztorud, mert nem elöl jött ki, hanem hatrafele olvadt. Hogy lehetne kiszedni?
2020. febr. 18. 21:56
 5/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
76%

Nem lenne egyszerűbb visszavinni? A Lidl nem akadékoskodik, adnak másikat vagy levásárolhatod, talán még a pénzt is visszaadják.

Nem mintha én megijednék egy kis "kínlódástól", de ha nem muszáj...

2020. febr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Van olyan gyanum, hogy lejart a garanciaja, mert 3 eve bontatlanul volt a csoimagolasaban, egyszerüen feltem vele elkezdeni dolgozni, mert hogy biztosan megegetem magam. Most szantam ra magam, hogy kiprobaljam es el is rontottam. Valoszinüleg tul erösen eröltettem a ragasztorudat es tul sokaig csak a hegyet figyeltem, mire eszrevettem, hogy hatrafele olvad, addigra tele volt az egesz. :(
2020. febr. 19. 00:14
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Ott rontottad el,hogy nem vártad meg még a gép jól fel nem melegszik.

Nem melegedett fel teljesen,te meg csak nyomtad bele a rudat,és nem volt ideje megolvasztani,ezért eltömődött.

Ha fel is melegszik normálisan,akkor sem szabad gyorsan pumpálni bele a rudat,mert visszahűtheti a pisztolyt,és szintén eltömődik.

2020. febr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
De a cipő ragasztásra meg teljesen alkalmatlan.
2020. febr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én is jártam már így (pedig márkás, Bosch volt!) hagyni kel lehűlni, aztán szétszedni, kipiszkálni a bejövő oldalról a szétfolyt anyagot egy csavarhúzóval, hogy tiszta legyen a bemenete. utána összerakni, betolni az új rudat és megvárni míg bemelegszik. akkor is előfordul, ha túl sokáig be van kapcsolva, és szétfolyik belül az anyag, ha már kifolyt belülről, azt a fűtőbetét már nem fogja felmelegíteni, mindig ott marad, és nem lehet adagolni.
2020. febr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Még valami: valahol találtam, hogy a kinyomott ragasztót, célszerű újra melegíteni, mert kinyomáskor, érintkezve a felülettel megdermed, és nem szivárog be rendesen. akár hőlégfúvóval, akár gázpákával (ezzel pontosabban lehet). Ekkor szépen megfolyik. Az mindenképpen jó ha a felület is meleg amint lehetséges.
2020. febr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!