Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 25 kW-os kombi gázkazán...

Attisattis kérdése:

25 kW-os kombi gázkazán vásárlása előtt állok (fűtésre és melegvízre). A szerelő azt javasolta hogy Ariston kazánt vegyek, mert az a legjobb. Ti melyik típusú kazánt javasolnátok?

Figyelt kérdés
A legfontosabb szempont nem az hogy a kazán a legolcsóbb legyen, hanem inkább az hogy tartós legyen, illetve hiba esetén olcsó hozzá az alkatrész és könnyen javítható.

2020. febr. 23. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Hallgass a szerelőre, ő ért hozzá. Neki se érdeke, hogy sz@rt sózzon rád, mert akkor járhat hozzád ingyen, garanciában javítani, ami nagy kiesés.
2020. febr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én pár éve korszerűsítettem a fűtésemet, akkor kiműveltem magam a témában. A lényeg hogy a kondenzációs kazánoknál a kondenzvíz enyhén savas. Tehát a kazán kondenzvízzel érintkező részeinek saválló anyagból kell készülnie. Ezt nem tudják az olcsóbb márkák. Pár éve három márka volt ami ezt tudta, az egyik a Viessmann (ezt választottam én), a másik kettőre sajnos már nem emlékszem. Azóta biztosan bővült is a kör. Szóval erre kérdezz rá, hogy kifejezetten saválló anyagból legyen, nem sima nemesacélból.

A másik fontos dolog a moduláció, milyen tartományban tud a készülék lemodulálni, ha kisebb teljesítményre van szükség. Az olcsó készülékeknek nagyon szűk a modulációs tartománya.

Ha erre a két paraméterre figyelsz, ez eléggé meg fogja szűrni a mezőnyt.

2020. febr. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem bármilyet veszel jó lesz.

Tíz évig biztos bírja, de addigra meg már ezer féle lesz újabbnál újabbak. Ezt pedig elfelejthetd alkatrésszel együtt , mert nem lesz hozzá semmi.

Majd 10-15 év múlva megint veszel egy újat és az is bírja egy darabig.

2020. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy olcsó javítani, ezt a szempontot felejtsd el.
2020. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szirty ***** válasza:

"Hallgass a szerelőre, ő ért hozzá. Neki se érdeke, hogy sz@rt sózzon rád, mert akkor járhat hozzád ingyen, garanciában javítani, ami nagy kiesés."


De bizony érdeke lehet ha a kereskedő vagy a gyártó valamilyen előnyhöz juttatja!

A garanciális javítás költségei NEM a szerelőt terhelik. Ezért nem kerül hátrányba garancia érvényesítésekor.

2020. febr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első szempont az, hogy a kombi kazán biztosan jó választás-e? Illetve elég-e ahuszonegy-két kW?

Kis lakás, nincs hely, akkor nem kérdés. Kombi kell.

Közel a kazán a vízvételi helyhez (pl.: fűrdőszoba)? Átfolyós a jó választás. Távol van (pl.pince/előszoba) beépített tárolóst javaslom.

Ha van egy félnégyzetméter hely egy indirekt tárolónak akkor a lakás/ház hőigényének megfelelő teljesítményű gáz fűtőkazán hozzákapcsolt indirekt tárolós melegvízellátással.

Miért? Minél nagyobb a kazán teljesítménye a ház hőigényéhez képest, annál gazdaságtalanabbul üzemel. Értsd: 10 kW fűtési energia előállításához egy 10 kW-os kazán kb.:1m³ gázt használ. Egy 24kW-os kazán ami lemodulál 10kW-ra 1,4-et. Egy indirekt tároló kevesebb gázt használ ugyan akkora vízigény kielégítésére mint a többi megoldás. Ezzel megoldható akár több vízvételi hely egyidejű kiszolgálása is.

Tud-e a kazán bármilyen korszerű szolgáltatást (pl.:időjárás követő fűtésvezérlés)?

Ezek után lehet beszélni márkákról, amiben az Ariston valószínűleg nem lesz bent.

2020. febr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!