Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan kell a reverz ozmózis...

Hogyan kell a reverz ozmózis víztisztítóhoz tartozó tartályt megtisztítani?

Figyelt kérdés
Tehát kifejezetten a víztartály tisztítása érdekel.

2020. márc. 29. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindjárt megnézem a használatijában. Bár lehet, hogy az nálad van inkább?
2020. márc. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miért érzed úgy, hogy be kell szólnia? Képzeld, ez nincs a leírásában! Azért kérdezem!!!
2020. márc. 29. 10:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt a reverz ozmózissal kell tisztítani.
2020. márc. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Saját rendszeremben nem használok tartályt, így nekem is utána kellett nézni:

[link]

Tehát evőkanálnyi hipó, hidrogén-peroxid vagy specifikusan víztisztítóhoz forgalmazott fertőtlenítőszert kell bele tölteni, fecskendővel, szemcseppentővel stb.

Utána visszarakod a rendszerbe, de az utószénszűrőt kiiktatod, majd a tartályt vízzel felnyomod.

30 perc után leengeded, párszor megismétled az öblítést.

Végül az utószénszűrőt is visszarakhatod, vagy inkább annak új példányát, ha már karbantartás.

A linkelt leírásban az utószénszűrőt nem említi, ezt csak én fűzöm hozzá, hogy ne azon engedd át a hipós vizet.

De legjobb amúgy a puffertartályt kidobni a rendszerből és inkább nagyobb kapacitású RO-membránt alkalmazni, úgy nem kell pufferelni, azaz tartályban poshasztani a vizet, azaz szaporítani a baktériumokat.

Meg akkor már az utószénszűrő sem fontos, ami a tartály poshadása miatt kell csak egyébként.

Az RO-membránról lejövő víz ugyanis teljesen tiszta a és szagtalan, csak a tartályban rohad be esetleg.

2020. márc. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szervizmérnök úr! Köszönöm szépen!

Már én is gondoltam arra, hogy kiiktatom a tartályt, de egyelőre ez még csak ötlet.

2020. márc. 29. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!