Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen fajta hűtő és klíma...

Milyen fajta hűtő és klíma kompresszorok vannak?

Figyelt kérdés

Most járok OKJ-ra, hogy megtanuljam a szakmát meg szeretnek hamarosan elmenni dolgozni is. Nemrég tanultunk a kompresszorokról de a tanár nem igazán jól mondta el és a neten utána olvasva csak még több kérdésem lett ezért remelem valaki aki ért hozzá felvilágosít.

Térfogat kiszorítás elve alapján ahogy tanultuk az alábbiak vannak:

-Turbó kompresszorok: axiál és radiál félék ezen belül.

-Dugattyús: 1. Alternáló

2.forgó dugattyús: ezen belül pedig csavar, spirál, gördülő dugattyús, forgó lapátos.


Ezen felül amiket a tanáraink említettek és a neten találtam: támolygó tárcsás, bolygó tárcsás, imbolygó tárcsás, csúszó lapátos, rotációs, “sima” dugattyús, gőzsugaras, axiál dugattyús.


Köszönöm előre is!



2020. márc. 31. 20:03
 1/1 A kérdező kommentje:
Kihagytam: ikerdugattyúsról is hallottam már
2020. ápr. 1. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!