Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan lehet kitisztítani a...

Hogyan lehet kitisztítani a mosógépet, hogy ne legyen nyálkás?

Figyelt kérdés

Felültöltős mosógépem van, már mindent kipróbáltam, de nyálkás lerakódás van a dobon, nagyon gusztustalan.

Próbáltam mosószert váltani, mosóport, mosógélt, folyékony mosószert.

Próbáltam ecettel átmosni 95 fokon, semmi nem használ.


2020. ápr. 3. 09:56
 1/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Kútvízről megy?
2020. ápr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem. Budapesti vagyok, lakótelep.
2020. ápr. 3. 10:45
 3/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Akkor az elég érdekes, mert a nyálkásodás (baktériumok szaporodása), klórozatlan kútvíznél még csak-csak érthető lenne, de klórozott csapvíznél nem nagyon.

Hipó, Flóraszept és hasonló, erősen lúgos fertőtlenítőszerekkel lehetne inkább támadni, nem savval (mint ecetsav).

2020. ápr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A túlzott mosószer és öblítő használat az oka. De a magyarokkal ezt úgysem lehet megértetni.
2020. ápr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szintén lakótelepi vagyok, kb 12-13 éves Whirlpool felültöltős gépem van, soha nem volt ilyen gondom, hogy “koszos” lenne a mosógépem.
2020. ápr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!