Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi van a mosogatógéppel? Már...

Mi van a mosogatógéppel? Már totál kiakaszt.

Figyelt kérdés

Kaptunk egy nagyon jót (Bosch) anyosektol, mert költöztek, és nem fért be az új konyhába. Baromi nagy segítség volt, csodásan mosogatott, nem úgy, mint sok ismerősé.

De pár hete mi is “elestunk”: nem csak csúnyán, hanyagul mosogat, de sokszor mintha szemcseket “sutne” az edényekre, kajamaradékokat levakarhatatlanul a bögrékre stb.

Próbáltuk ilyen-olyan hőfokon, kitakarítottuk a szűrőt ésatöbbi.

Persze leöblítjük a nagyobb cuccokat, de lassan ott tartunk, hogy el kene mosogatni mindent és úgy berakni - de akkor meg mi értelme a gépnek.


2020. ápr. 7. 09:07
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és sokszor a tablettát nem oldja fel, volt, hogy kétszer is beraktam, és meg úgy is megmaradt a piros közepe, fennakadva, fönt a rácson.
2020. ápr. 7. 09:10
 2/10 anonim ***** válasza:

Lehet nem szív be elég vizet? Szivattyú?

Nekem is Bosch van 16 éves, egy álom. Imádom.

2020. ápr. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Működés közben nyisd ki , mert lehet hogy hideg a víz, ekkor a futoszal.


Illetve azt mondod hogy kitakaritottatok de nem hiszek neked a fuvokakat is kipucoltatok ?

2020. ápr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy rendesen kitakarítottátok? A mienkben pl van egy kisebb és egy nagyobb szűrő, a kicsit simán kiemelem és kitakarítom (ezt elvileg minden mosogatás után kéne), de a nagyobbhoz már kicsit jobban szèt kell kapni, és X időnként azt is kéne. Ha elhanyagolom, akkor szokott ilyen lenni nekünk. (Igaz, más márka.)
2020. ápr. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Nekünk mindig akkor csinált ilyet, ha kifogyott a só. Hiába a legtutibb mosogatókapszula, de akkor is. ÉS! Valószínűleg nem is melegít fel rendesen.
2020. ápr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne a tartóba tedd a kapszulát hanem gép aljába (kivéve Eco programon, mert ott előmosogat is). Vagy használj folyékony Somat mosogatógélt, az azonnal felolvad, de én azt vettem észre, hogy azzal sokkal gyakrabban kell tisztítani a szűrőt. Illetve minden kajamaradékot tüntess el az edényekről, zsíros foltokat stb. Ez nem konyhamalac hamem mosogatógép.
2020. ápr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Milyen mosogatógép tablettát használsz? Nekem (szintén Bosch) a tömör tablettákkal nem mindig mosogatott jól, a Jar Platinummal nincs gond.

Egyébként takarítsd ki rendes takarító géllel. Én sosem öblítem el az edényeket, csak a nagyobb maradékokat mosom le. Kolbászsütés után az odaégett maradékot is gyönyörűen leszedte a tepsiről.

2020. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Finish-t használom. De az elején egy álom volt. Az, hogy valaki nem hisz nekem, kabe nem érdekel, a férjem szétkapta, a fuvokakat is megpucolta.

Bedobtuk a tablettát az aljára: ugyanaz. Van, amit szépen, van, amit szinte egyáltalán nem.

Tudom, hogy nem konyhamalac (mamám, hogy mindig van okostojás 🙄), de ha rendesen el kell mosni előtte, akkor kabe semmi értelme.

A szivattyút is megnézzük akkor.

Szerintem rendesen felmelegít, mert gőz csap ki belőle a végén.

A béna, hogy ahogy beleégeti az edényekbe a kajamaradekot, azt már kézzel mosogatni is sokkal nagyobb szívás.

2020. ápr. 7. 15:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a kajamaradékot leszeded akkor milyen kajamaradékot éget ra? 😉
2020. ápr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Finish alap tablettája használhatatlan. A kemény tablettákkal a mai víztakarékos gépek már nem boldogulnak. Próbàld ki a Finish quantum maxot. Ez por és gél is, hamarabb feloldódik.

Ha pedig nem vàltozik a helyzet, azt amit nem mos el szèpen azt ne tedd bele.

2020. ápr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!