Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elmagyaráznátok nekem, miért...

Elmagyaráznátok nekem, miért így működik a klasszikus 120 Literes Hajdu villanybojler?

Figyelt kérdés

Nem hibáról van szó, csak szeretnék valamit megérteni! :)


Van egy Hajdu 120 Literes villanybojlerem, vezérelt áramról hajtva. A vezérelt áram az alábbi időpontokban van nálam bekapcsolva, évek óta: 00.50 - 7.50, 17.10-18.10.

Napközben folyamatosan használom ki belőle a forró vizet, ami természetesen egyre kevésbé meleg.


Azonban ezt a jelenséget nem értem:

A bojlerben még olyan meleg víz van 17.00-kor, hogy a kezem nem bírnám alatta tartani néhány másodpercnél tovább.

Majd amikor az Elmü bekapcsolja a vezérelt áramot 17.10 - 18.10 között, az egy órás melegítés után sokkal hidegebb vizem van, mint előtte.


Mitől van ez? Arra gondoltam, hogy a melegítés hatására jobban összekeveredik a tartályban lévő felső meleg víz réteg, és korábban azt pótló alsó hideg víz réteg. Az alsó vízréteg a melegítés hatására elkezd felszállni, és lehűti a felső réteget.

Ez valóban így lehet?


2020. ápr. 10. 11:11
 1/2 anonim ***** válasza:
35%

Így lehet.

[link]

2020. ápr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen így lehet. De mi értelme van ennek a vezérelt áramoasinak? Anyunak is villanybojlere van, igaz az 80 literes, de kb olyan 2-3000Ft áramot használ el 1 hónap alatt. Cserébe mindig van melegvize, csak akkor kapcsolja ki, ha elutazik néha hétvégére. De mikor 4-en laktunk itt akkor is csak 10.000Ft volt a villanyszámla, pedig a mosógéptől elkezdve minden többet ment. Magyarán ott sem minden a bojlerre írható, hanem más fogyasztóra. Akkor lett amúgy villanyszámla csökkenés, mikor a halogénes lámpákat LED-re cserélte, na akkor az sokat számított.

Biztos nem spórolok olyan dolgokon, ami a kényelmemet szolgálja, főleg mint a bojler ami vicc összeget használ el.

2020. szept. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!