Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mai inverteres klímák...

Enkidu kérdése:

A mai inverteres klímák tényleg olyan jó? Nyáron hűt, télen fűt? Áramban ez mit jelent? Megéri vele télen fűteni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 9. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

“Nyáron hűt”- Igen, elsődlegesen ma is ezt a feladatot látják el, ahogy 15 éve is pontosan ez volt a dolguk! :)


Természetesen fűteni is tudsz vele, de a legmodernebb sem olyan hatásfokú, mint a hagyományos-, vagy megújuló fűtési módszerek.

2020. máj. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen megéri vele fűteni! Az enyhébb időszekban én is ezzel fűtök, de nulla alatt már be szoktam gyújtani. Igaz nekem kicsit alul van most méretezve, mert egyenlőre a ház alsó szintjén van csak. Szakértők szerint, ha van H tarifás szerződés, akkor olcsóbb mint gázzal fűteni.
2020. máj. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincsen se gáz, se kandalló/kályha. Csak és kizárólag elektromos áramot használunk fűtéshez. Ennek központi eleme egy Gree+ inverteres klíma (300 ezer körüli), illetve két Nobo elektromos radiátor. Ezeken kívül van néhány hősugárzónk, melyeket hidegebb napokon használunk, ha esetleg nem lenne elég a fent említett három (eddig mindig elég volt).


Az ár...nos nálunk villanybojler van, tehát pontosan nem tudom, mennyibe kerül maga a fűtés, azon belül is a klíma része, de a rekord villanyszámla azt hiszem januárban volt, 64 ezer forint.


Én azt mondom, hogy megéri, hiszen a gáznak/fának is ára van, de önmagában kevés. A fal ugyanolyan hideg marad, hiába van jól beállítva, és alapvetően meleg a lakásban. Ha elektromosan szeretnél fűteni, mindenképp ajánlok a ház méretétől függően Nobo radiátorokat is (energiatakarékos, lényegében az alul beáramló levegőt melegíti fel úgy, hogy a tetején érzésre 70-80 fok körüli jön ki, legalábbis amikor rátettem egyszer 0,1 másodpercre a kezemet, egyből megégetett).


Ha viszont a klíma mellett is lenne egyéb fűtés, érdemes lehet osztani a kettőn, ha energiatakarékos a klíma, és nem 28 fokot fúj, akkor valószínűleg kiadja a matek.


Szerintem külön előny, hogy mivel egész évben használva van, nem a legmelegebb nyári napon szembesül vele az ember, hogy amúgy nem is működik.


Ha ebben gondolkozol, nem érdemes a kínálat aljáról választani, mindenképp legyen jól beállítható, nem érdemes ezen spórolni. Elsőre felesleges kiadásnak tűnhet X(10)ezer forint azért a pár funkcióért, de nem lesz jó a hangulat, amikor emiatt nem fűti be mondjuk az egyik szobát.

2020. máj. 10. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, igen és igen! Fontos, hogy jó klímát válassz, ez nem azt jelenti, hogy a legdrágább csilliárdos klímát vedd meg, de ár-érték arányra figyelj.

Én 50nm-et fűtök csak klímával (2db Fujitsu LTCA 3,5kW). Épp a napokban kaptam meg az elszámolást a H tarfiára, azaz október 15-től április 15-ig kb. 55.000 forint volt a fűtésem. Semmivel nem egészítettem ki a fűtést. Nyáron nem megy állandóan a klíma (egyszerűen nem szeretem), így észre se veszem a villanyszámlán.

2020. máj. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a számomra nagyon hasznos válaszokat!
2020. máj. 11. 09:22
 6/8 A kérdező kommentje:
Es hol lehet utana nezni, hogy a H es a GEO aramvetezesi lehetosegeknek mik a kriteriumai,feltetelei?
2020. máj. 13. 15:08
 7/8 anonim ***** válasza:
2020. máj. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 14. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!