Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A légkondi rázhat ilyenkor?

A légkondi rázhat ilyenkor?

Figyelt kérdés
Van egy inverteres Daikin split klímánk amit ma kihúztam a konnektorból és utána azonnal egy kicsit hozzáértem a villásdugó mindkét "ágához" és enyhe, de határozott áramütést éreztem. Ez normáls, tárol valamennyi áramot a légkondi kül/beltérije ami ilyenkor megrázhat, vagy valami más gond lesz aminek érdemes utánajárni?

2020. máj. 11. 01:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene ráznia, de előfordulhat, hogy valamelyik kondenzátorban lévő töltés rajtad sült ki. Ha rendesen működik és közben nem ráz a kültéri fém burkolata, akkor én nem kezdenék el hibát keresni.
2020. máj. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Normalis, nekem egy hajszaritom volt ilyen: ha elobb huztam ki mint ahogy leallt volna, a mosdocsapon szikrat is huzott ha egyszerre erintettem hozza a villasdugo ket szarat.
2020. máj. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
87%

Paralel zavarszűrő kapacitások van a betápnál, amiben attól függően marad feszültség, hogy a hálózati szinusz melyik időpillanatában húztad ki.

Ez lehet nulla, de lehet csúcsban 325 V is. Szerencse kérdése.

Noha nem veszélyes, mert a relatív kis kapacitás túl sok energiát nem tárol, de a kellemetlenség kivédésére szokás beépíteni gyárilag kisütőellenállást is, ami pár másodperc alatt kisüti.

2020. máj. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
87%
Vagyis vannak.
2020. máj. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

igen, meg dokminden más gép is rázhat.

a kellemetlenségen más gondot nem okoz.

de azért ne nyalogasd a dugvillát ha nem muszály :D

2020. máj. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Rajtam kávédaráló kondenzátora sült ki, kellemetlen volt.
2020. máj. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szuperek vagytok, köszönöm a válaszokat! Már előre féltem attól, hogy a gyakorin megszokott stílusban és minőségben kapok majd válaszokat, hogy biztos kókányoltam (nem, minősített villanyszerelő csinálta a hálózatot a házban), biztos a klímás volt a béna (a Buda klíma szerelte be), de ezek egész életszerű dolgok amiket írtok tényleg.

Akkor ilyesmivel ne is fárasszam a klímás céget gondolom, 3 év gari van a gépen, abból most telik le még csak 1.

2020. máj. 11. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!