Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » SOS! A konyhai mérlegbe...

SOS! A konyhai mérlegbe belement a víz, az elem is vizes lett, ha kiráztam a vizet, és amit tudtam, letöröltem, még használható? Vagy mit csináljak? SOS!

Figyelt kérdés

2020. máj. 18. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Hagyd kiszáradni pár napig. Aztán próbáld meg bekapcsolni.
2020. máj. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
87%

Ilyenkor illik szétszedni és alaposan rendbe tenni, mert elrohadhatnak benne dolgok.

Nem mondom biztosra, szerencse kérdése.

2020. máj. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor szét kell szedni (mármint kivenni az elemet), és megvárni, amíg teljesen megszárad. Utána valószínűleg semmi baja nem lesz, de ha vizesen próbálod működtetni, teljesen tönkremegy.
2020. máj. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy 2-3 ezres konyhai mérleggel mondjuk nem szórakoznék sokat, pár napig hagynám (lehetőleg meleg, szellős helyen) száradni, aztán visszatenném az elemet és megpróbálnám bekapcsolni. Ha meghal, kuka. Persze ha 50 ezres mérleged van, akkor már érdemes szétszedni és ellenőrizni, hogy tuti nem maradt-e benne víz.
2020. máj. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az olcsó mérleggel az a baj, hogy ha megpróbálod szétszedni, valszleg sosem tudod újra összerakni.

Próbáld meg kiszárítani, ha utána nem működik, vegyél másikat. eBay-ről 1500 forintért is kapsz.

2020. máj. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
92%

Sajátomból indultam ki, ami egy jó kis üveglapos mérleg, szétszedni is könnyű négy csavarral, csak két problémája volt:

— 3 V-os gombelemet zabálta.

– Felül a laza gombok mellett simán befolyhatott bármi, épp a panelra.

Ezért a gombok alá fóliát építettem be, továbbá egy 2xAA elemtartót is a belsejébe.

Az nekem nem gond, hogy elemcserénél szét kell szedni, mert nem nagy kaland, viszont azóta évekig működik 2 db alkáli elemmel.

2020. máj. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!