Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mosógépek mágnesszelepe...

A mosógépek mágnesszelepe működtethető közvetlenül hálózati áramról? Csak egy kisebb tartályból szeretném vele leereszteni a vizet.

Figyelt kérdés
Mivel a mosógépekben lévő használt mágnesszelep egy olcsóbb alternatívája lenne ennek az eszköznek és nekem nem kell hogy nagyobb nyomást kezeljen, csak egy kisebb tartályból engedném le belőle a vizet. Arra gondoltam hogy egy kapcsolót közbe iktatva rákötném a hálózati áramra, de nem tudom hogy milyen erősségű áramról működnek.

2020. máj. 19. 10:16
1 2
 1/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
56%

Azt hálózati feszültségnek nevezik és nagyon kevés áramot kér belőle, de nem ez a gond.

Mivel már többször szóba került, korábbi válaszomból másolom:

A mosógépek mágnesszelepe sajátos konstrukció, a nyomás hatására zárja le önmagát.

Erre pont azért van szükség, mert ha mondjuk az elektromágnes zárná el a víz útját, akkor áramszünet esetén elengedne és kifolyna a víz.

Ezért a működés fordított: feszültséggel nyitható, annak hiányában zár. Az önrásegítő elv előnye, hogy így jó nagy nyomásokat is lehet kezelni, nyitni-zárni, egy gyenge kis elektromágnessel, minimális energiával, ami csak a nyitáshoz kell.

Hátránya lehet, hogy túl alacsony nyomásnál viszont nem zár le, simán átfolyik rajta a víz. Ez nem csak elméleti okoskodás, kísérleteim során magam is tapasztaltam, amikor ilyen szelepet más célra alkalmaztam. Illetve akartam volna.

2020. máj. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat! Tapasztalataid alapján mit lehet használni alacsony nyomású rendszerek nyitásához, zárásához?
2020. máj. 19. 11:10
 3/12 anonim ***** válasza:

Tiszta vízhez alkalmazva a beépítési pozícióra ügyelve akár jó is lehet.

Családi házban a kutyáknak építettem víz adagolót mosógép szeleppel, pár éve hibátlanul működik.

2020. máj. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
37%

A háztartási víztisztítókban használatos mágnesszelep feszültség hatására nyit és egy rugó nyomja vissza zárt állapotba, így bármilyen gyenge folyást lezár. Plusz a nyomás is rásegít, így a nagyobb nyomást is elzárja.

Ezek általában DC 24 V meghúzótekerccsel kaphatók, de lehet találni AC 230 V-os is.

2020. máj. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Pontosan erre a célra építeném a sajátomat. De nálam valószínűleg gondot okozna a nyomás, mivel nekem a víz itatóból történő hiánytalan leeresztéséhez kellene a nyitható szelep hogy ne keveredjen a tisztával.


Amúgy a hálózati feszültségből ugye keveset használ, de ettől még közvetlenül ráköthető, vagy csökkenteni kell előtte?

2020. máj. 19. 11:34
 6/12 A kérdező kommentje:

Szervízmérnök úr:


Laikus vagyok. Ha DC 24 V -osat vásárolnék akkor a rendszerbe feszültségcsökkentést is kellene építenem, az AC 230 V -osnál viszont közvetlenül mehet a hálózatra?

2020. máj. 19. 11:37
 7/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Igen, a 230 V-os direktben megy a hálózatra, másikhoz egy 24 V-os tápegység kell, vagy egyéb barkácsmegoldás (trafó + egyenirányító + puffer).
2020. máj. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönök minden segítséget.
2020. máj. 19. 12:01
 9/12 anonim ***** válasza:
azért én meggondolnám, hogy a kutyák közelébe 230 voltot tegyek vizes környezetbe...
2020. máj. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

anonim:


Jogos az aggodalom, de az általam elképzelt kivitelben nem lenne hozzáférhető az eb számára és megfelelően szigeteltség is biztosított.

2020. máj. 19. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!