Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hajdú minimat mosógép, gyári...

Hajdú minimat mosógép, gyári új, de legalább 35 éves.Jó lehet még?

Figyelt kérdés

2020. máj. 23. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Csöveket érdememes lenne átnézni benne mielőtt engednétek bele vizet. Szimeringek is kétségesek ennyi idő után
2020. máj. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2020. máj. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
69%

40 évig használt Hajdú Energomat máig működik egy rokonnál.

Igaz, hogy megkímélt, ez idő alatt nagyrészt csak egy személyt szolgált ki, pár kisebb hibáját én javítottam, de megy. Ezek olyan hibák voltak, ami csak használattól keletkezhet.

Mi lett volna, ha nem használja senki?

A kerekeiről leválhat például a futófelület, arról el tudom képzelni esetleg, hogy állóhelyzetben is szétporlad, törik, mert olyan sajátos, öregedő anyagból készült. De cserélhető egyébként.

A Minimatról azt írják, hogy nincs 1/2 töltetű programja.

A teljes program viszont sok vizet fogyaszt, illetve annak felfűtése is több energiát igényel.

A centrifugázás túlzott ugrálása akkor jelentkezik, ha egyenlőtlenül van töltve. Ilyenkor le lehet állítani a tárcsa lenyomásával, a töltetet átrendezni, újraindítani.

Ésszel kell használni ezt a gépet, illetve amelyiknek van 1/2 töltetű programja, az nem is fogyaszt olyan sokat, a tévhitekkel ellentétben.

2020. máj. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A centrifugázás túlzott ugrálása akkor jelentkezik, ha egyenlőtlenül van töltve." NEM! Ez hülyeség.


- A gépbe berakod a ruhát, aztán az ott össze-vissza keveredik-rázódik magától, ahogy akar. Végül ahogy sikerül, úgy fog elrendeződni centrihez. Kivéve, ha leállítod, kinyitod és elrendezgeted, akkor talán nem. Ezek még nem centriztek a mosási és az öblítési fázisok között, csak a legvégén. Akkor is odalökték azonnal, nem lassan emelték a fordulatot ahogy a maiak teszik, egyébként nagyon helyesen.

- A féltöltet esetén egyszerűen csak 1-el kevesebb öblítési fázisa lesz a gépnek, minden más ugyanaz.


Ha van rá lehetőség venni kell egy normális felültöltőset, ezt meg el kellene felejteni már. Főleg ott ahol 1000Ft köbmétetre a víznek. (igen, ennyi, mert a szennyvizet is ki kell fizetni)

2020. máj. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
24%

Jó, ne nézzük hülyének a másikat, én sem úgy értettem, hogy mozdulatlanul marad, ahogy beraktuk.

Nem jól fogalmaztam esetleg, nem akartam még tovább részletezni, vagy azt hittem, így is felfogható.


"- A féltöltet esetén egyszerűen csak 1-el kevesebb öblítési fázisa lesz a gépnek, minden más ugyanaz."

Ez viszont konkrét hülyeség, nem tudom, honnan veszed. Életszerűtlen is, meg nem is igaz.

2020. máj. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pedig de. Ez a féltöltet lényege.
2020. máj. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
60%

Arról nem tehetek, hogy nem ismered az Energomat, Energolux programtáblázatát. Pedig lett volna esélyed rákeresni és megnézni, mielőtt szénné égeted magad.

Akarod még erőltetni tovább ezt a hülyeséget?

A fázisok száma sem igaz, meg a literek száma is eltérő.

2020. máj. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!