Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyik Klímát lenne érdemes...

Melyik Klímát lenne érdemes választani? Vélemény tapasztalat?

Figyelt kérdés

2 típus között vacilálok de nem tudtam döntei javaslat vélemény márkáról típusról..stb,


Daikin FTXF35A/RXF35A

Panasonic KIT-TZ35-WKE



2020. jún. 5. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van legalább 30 m2 tér, amibe a klíma kerül, akkor a Daikin. Használatban van tapasztalatom a Daikin FTXF egyel kisebb (2.5 kW) klímájával. Kinézetre van hová fejlődni, egy teljesen alap, matt doboz a beltéri. Belül viszont hellyel-közzel normális tartalom van, kevés a meghibásodás. Hűtésnél, amikor már csak szinten tart nem hallani a hangját. Fűtésnél van hangja, de elviselhető. Egyetlen egy dolgot tudnék igazán nagy negatívumként említeni, ez pedig a leszabályozás. Túl magas a minimális teljesítménye, ahol még kikapcsolás nélkül működni tud a klíma, ezért kis hűtésigényű helyiségbe nem feltétlenül ajánlanék Daikin klímát. Sokat fog kapcsolgatni ez pedig élettartam és más szempontból nézve sem jó dolog.

Panasonic klímát sosem használtam, de ismerve egy-két műszaki cikkük hülyeségét már korábban eldöntöttem, Panasonic terméket sosem vennék többet. Egy fórumban olvastam Panasonic klíma problémáról, új, mégis teljesen máshogy működik, mint ahogyan papír szerint kellene. Biztosan van több száz boldog Panasonic felhasználó, de ez azt az egyet, akinél nem hajlandó rendensen működni, nem vigasztalja.

2020. jún. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

hát látni kellene hova lesz beszerelve, mekkora légköbméter, tájolás? északi, nyugati, szigetelt-e a lakás, ablakok milyenek.....

nem csak a színe alapján kell klímát választani......

2020. jún. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

" Kinézetre van hová fejlődni, "

Itt van a fejem fölött a klíma, de nem tudnám megmondani, hogy néz ki.

Mindenki más alapján választ, és más a fontossági sorrend.

-Ár

-Megjelenés

-Műszaki tartalom (gépészeti, elektronikus megoldások)

-Szerviz és alkatrész támogatás (van-e egyáltalán, és milyen áron - múlt héten cseréltem egyi ismerős LG beltéri egységében a ventilátor motort, ami 130 ezerért volt beszerezhető, illetve ebay-en utángyártott már volt 25 ezerért is)

-Fogyasztás

-Kezelési és használati komfort

-Karbantartás igény és élettartam (gyakori hogy felszerelik, és azzal el is van felejtve a készülék, és pl. megy a csodálkozás, hogy a kivezetőcsőben elburjánzó lerakódások miatt elönti a készüléket a kondenz, korróziós sérüléseket okoz, stb)

-Flexibilitás (a szélsőséges környezeti viszonyokat is képes lekezelni - az enyémmel téli időszakban amikor az átlag hőmérséklet még nem alacsony, de éjjelente leesik hierelen, olyan -10 fokig még szoktam fűteni)

A helyes méretezésről nem is beszélek, mert az mindig az adott helyszín és adottságainak függvénye.

2020. jún. 6. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, több helység van 20-34m2. Nem szigetelt, majd par év múlva, ablakok sima fa ablak régi. Tájolás déli tele fal másik Keleti ablak melletti a kültéri. Alapvetően hűtés a cél. De fűtés kiegészítés se elképzelhetetlen.


+ az is egy kérdés lenne hogy az már minden beltérinél alap funkció, hogy a levegő terelő az állítható manuálisan állítható?

hova menjen a pl - hideg.

2020. jún. 6. 06:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Megnéztem a klímákat, amik között gondolkodsz. Én ilyen árkategóriában a Fisher Comfort Plus-t ajánlanám. Anyósoméknál olyan van, és nagyon-nagyon szeretik. 6 év kiterjesztett garanciát is kaptak rá. A szerelő brigád is rendes volt, a Fisheresek ajánlották. Érdemes szerintem ránézni! :)

2020. jún. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sz_Agnes ***** válasza:
Ha a japán vonalban gondolkodsz, én a Fujitsut javaslom. A Panasonic és a Daikin is jó márka, amennyire tudom, megbízható termékek, de a Fujitsura 10 év garancia van, az nem lehet véletlen. Ha jól látom, nem fontos neked a légszűrés, ezért a [link] jó lehet.
2020. jún. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! A Fujitsu a legjobb. Japán márka megbízható minőség. Közel 8 éve használjuk és még mindig tökéletesen működik. Csak az éves klímatisztításhoz hívunk szakembert. :)
2020. jún. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!