Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért van az, hogy a sütőm...

Miért van az, hogy a sütőm (elektromos) hol felfűt a beállított hőfokra, hol nem. Mivel lehet a gond?

Figyelt kérdés
2020. jún. 15. 00:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyankor egyáltalán nem fűt vagy csak nem a kívánt hőfokra? A hőfokszabályzóra gyanakodnék első körben.
2020. jún. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fűt, de olyan, mintha nem tudná elérni a beállított hőfokot. Fűt végig ha bekapcsolom. Mondjuk 20-23 éves lehet.
2020. jún. 15. 09:21
 3/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Így nem egyértelmű, mit értesz fűtésen? Nyilván nem hűl ki rögtön, de itt az áramfelvétel ténye érdekes.

Ha lekapcsolgat túl hamar, azt a hőfokszabályzó intézi.

2020. jún. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy folyamatosan fűt, nem kapcsol ki ha mondjuk 250 C-ra állítom, de nem tudja elérni azt a hőfokot, csak kb 180-200 C-t.
2020. jún. 15. 17:57
 5/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Vagy elszökik a hő, vagy a hálózati feszültség esése akkora mértékű, ami már érezteti a hatását.

Pl. már a házba bemenő sincs 230 V, utána a vezetéken is esik valamennyi, míg oda eljut.

Normális esetben ezek nem jelentős esések, de ki tudja, nem árt azért ellenőrizni.

2020. jún. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet esetleg, hogy az alsó fűtőszál ment tönkre és a felső egyedül nem képes a maximális hőfokra felfűteni? Nem értek hozzá, csak okoskodok. Telefonos egyeztetés után már két szerelő is azt mondta, nem érdemes rá költeni ha ilyen öreg... Én meg végképp nem tudom, elhiszek bármit. Azt mondták látatlanba, hogy vegyek újat. Köszönöm szépen a figyelmedet és a segítségedet Szervizmérnök Úr!
2020. jún. 15. 19:54
 7/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Egy fűtőbetét vagy szakadt vagy nem (ha egyszer megszakadt, nem javul meg), de olyan előfordulhat, hogy beég, meglazul egy saru vagy egyéb kötés, ami néha érintkezik, néha nem.

Tehát ebben az esetben mondjuk csak az alsó vagy felső.

Ilyen jellegű hibák akár nulla anyagköltséggel is javíthatók lehetnek, vagy minimális költséggel.

2020. jún. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nos holnap megnézi valaki 5000.-ért (kiszállás) aztán meglátjuk. Az már biztos, hogy alul egyáltalán nem fűt. Ezt én ellenőriztem.
2020. jún. 16. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!