Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan javítsam meg a kávégép...

Hogyan javítsam meg a kávégép vízpumpáját?

Figyelt kérdés
Sziasztok adott egy DeLonghi ECOV 311 Kávéfőző, amikor le akarom főzni a kávét csak halkabban búg de nem tolja ki a vizet. Szétszedtem többször is magát az "ulka" vibrációs szivattyút, átnéztem hibalehetőségeket amiket találtam neten(rugók, müanyag golyók, tömítések). Összerakás után kitűnően működik, majd 2 működés után halkabban búg a szivattyú és ismét nem szedi fela vizet...Köszönöm ha valakinek van további ötlete.

#DeLonghi ECOV 311 Kávéfőző #kávégép szivattyú
2020. júl. 6. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Esetleg a vízcsövekben vízkő, ami eltömíti a víz útját?
2020. júl. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nagyrészt átnéztem, egyetlen egy helyet nem tudtam ellenőrizni.... de amit nem értek hogy ha a pumpát szétszedem, összerakom utána megy...Van egy pont amibe nem látok bele( a szivattyú után van egy ilyen "ház") de ma szétszedem azt is hátha ott van valami, én is arra gondolok hogy lehet hogy a rendszer valamelyik további része elzáródik és nem a szivattyú a hibás...
2020. júl. 6. 12:06
 3/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Pumpa után a biztonsági nyomáskorlátozó szokott lenni, esetleg szabályozható nyomással.

Ha elállítod, azt nyomásmérő nélkül érdekes lesz visszaállítani 15 bar korlátra.

Egyébként ilyen videókat láttam róla:

[link]

2020. júl. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Privátra válaszolva, ebben a videóban például egy kis gumigyűrűt cserél a javításhoz:

https://www.youtube.com/watch?v=9p65d-Mrnwc

2020. júl. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 2.09 nél van az az alkatrész ami nálam a gondot okozta.
2020. júl. 10. 09:47
 6/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

De az lehet csak tüneti kezelés, miközben a fő gondot okozhatja a kis gumigyűrű kopása, ami később tovább romolhat. Ha megnézzük:

https://www.youtube.com/watch?v=we9IZJ5tQFs

A kis gyűrűre nagy nyomás hat, amikor a fémtengely megtolja a vizet a bojler irányába. Ha idővel megkopik és elenged a nyomásból (visszamegy mellette a víz), az probléma.

2020. júl. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen találtam egy videót amin végigmentek az alaphibákon és ott a kis o gyűrű probléma volt az egyik, a rugótörés volt még, illetve hogy a "kis golyó" összemegy idővel és nem zárja a szelepet...Ki fogom próbálni mindenképpen a cseréjét és visszajelzek.Köszönöm.
2020. júl. 11. 01:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!