Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vadiúj légkondinál miért...

Vadiúj légkondinál miért lehet az, hogy mikor bekapcsolom, néha poshadt, savanyú szagú levegőt fúj?

Figyelt kérdés

Olyankor kikapcsolom pár percre, majd mikor újra beindítom, már szagtalan. Néha van, hogy pár óra működés után, használat közben is egyszer csak ezt a savanyú szagú levegőt fújja. Nemrég lett beszerelve, de pár nap után már érzékeltem ezt. Vettem légkonditisztítót, jól átfújtam vele a lamellákat, illetve kimostam a szűrőt, de mivel tök új, amúgy sem volt rajta szemmel látható szennyeződés.


A klímaszerelőm most nyaral, azért nem őt kérdezem. Lehetséges, hogy valahogy rosszul lett beszerelve? Azt olvastam, ezek a “tünetek” az elszennyeződött, élősködőkkel teli klímáknál van, de egy pár napos készülék tud már az elszennyeződéstől ilyet produkálni? Illetve nálam nem is folyamatos jelenség, hanem időszakos.


Köszi a válaszokat előre is!



2020. aug. 8. 12:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Ki szoktad szárítani, miután használod?
2020. aug. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Kondenz ki tud folyni szabadon?
2020. aug. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első kérdésre a válasz igen. Van egy AutoClean nevű funkció, ami mindig be van kapcsolva, tehát minden kikapcsoláskor megszünteti a beltéri egységben lévő nedvességet.


Második kérdésre pedig legjobb tudomásom szerint igen. Emlékszem, mikor szerelte be a srác, még öntött is bele 1,5 liter vizet, hogy rendesen el tud-e folyni, nem csöpög sehol, stb. És nem volt semmi gond.

2020. aug. 8. 13:53
 4/13 gabesz147 ***** válasza:
100%
Nekem Gree van, ott azt írja, hogy az X-FAN gomb bekapcsolva, akkor kikapcsolás után után kb. 10 percig még kis fordulatszámon megy, és leszárítja a beltéri egység lemezkéiről a nedvességet, penészedés elkerülése végett. Ez ugyanaz lehet, mint az AutoClean, de azért olvass utána a használatiba, hátha találsz még valami okosságot.
2020. aug. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az enyém Whirlpool. Igen, az AutoClean ugyanaz a funkció, mint nálad az X-FAN. Már kiolvastam a használatit. :(


Köszi a válaszokat! :) Valószínű, hívni fogom a klímásomat, amint vége a szabijának, mert szerintem én többet nem tudok tenni, és ez a jelenség biztosan nem normális. :(

2020. aug. 10. 10:21
 6/13 A kérdező kommentje:

Itt volt a klímásom, átpucolta a rendszert, azóta teljesen szagtalan. :)

Probléma volt a klímatisztítóval is, amit vásároltam, azt mondta, az inkább csak “illatosító”, mintsem fertőtlenítő hatású, független attól, mi volt ráírva.

2020. aug. 14. 15:50
 7/13 gabesz147 ***** válasza:
100%

Örülök, hogy rendbe jött a klímád. Én BIG MAN klímatisztítót használtam, ezt hagyni kell félórát hatni, szellőztetni, a ráírtak szerint, ha sokat használod a klímát, fél évente nem árt használni. Jó hosszú csövet adnak hozzá, és nagy átmérőbe porlasztja be az anyagot.

De természetesen ez is csak megelőzésre jó, a szakembert nem pótolja.

Olvastam már olyat, hogy a gyárba, illetve raktározás közbe került bele bogár, ilyesmi, nálad is ez lehetett.

Üdv.

2020. aug. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Nekem Frigostar tisztítót ajánlotta, ő is azt használja. Neten csak az aerosol verzióját találtam, de azt mondta, mindenképp a spray-set vegyem. Valószínű, csak a szaküzletben kapom meg, ahol ő is veszi. De már feltankoltam belőle. :)
2020. aug. 15. 14:23
 9/13 gabesz147 ***** válasza:

Nem rossz, az biztos, ha elfogy a másik, ezt is kipróbálom, egy helyen azt írják, hogy a szerelők nagy része is ezt használja. Egyszer rákeresve két helyet találtam, de a Whirpool szakbolt drágán adja, elgurult a gyógyszerük, meg annak is, aki ott veszi meg:-).

Bocsánat, de szerintem az aeroszol és spray ugyanazt jelenti, talán hab változatra gondoltál.

Ezek itt spray találatok:

[link]

2020. aug. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na akkor az aeroszol/spray verziót nem ajánlja a szerelőm. :D Nem habra gondoltam, arra is azt mondta, lehetőleg kerüljem. Ilyen pumpás flakonban volt az ő Frigostarja, amit amúgy tényleg sok helyen spray-nek hívnak, tévesen. :) De akkor azt hiszem, ez a megfelelő kifejezés, hogy pumpás flakon. :D
2020. aug. 17. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!